TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wizyta prof. Ruy'a Marcelo de Oliveira Paulettiego

Data: 10.04.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. E-1

Od 10 do 13 kwietnia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej będzie gościł prof. Ruy Marcelo de Oliveira Pauletti z Uniwersytetu w Sao Paulo. Światowej sławy brazylijski naukowiec jest specjalistą w zakresie projektowania konstrukcji membranowych. Do Wrocławia przyjedzie w ramach miejskiego programu Visiting Professors

Program wizyty (wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty):

  • 10 kwietnia, godz. 11.00 - "Computational and Designing aspects of the project of experimental thermonuclear fusion reactor" - wykład popularno-naukowy (bud. D-20, sala 10D),
  • 11 kwietnia, godz. 9.00 - "Shaping of architectural membranes for public use buildings and city infrastructure" – warsztaty część I (bud. E-1, sala 209)
  • 12 kwietnia, godz. 10.00 - "Shaping of architectural membranes for public use buildings and city infrastructure" – warsztaty część II (bud. E-1, sala 209)
  • 13 kwietnia, godz. 17.00 - "Future architectural forms in the city landscape – improving sustainability and efficiency through new structural membranes" - wykład popularno-naukowy (Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5).

pauletti_pwr.jpgProf. Ruy Marcelo de Oliveira Pauletti karierę naukową rozpoczął od projektów związanych z fuzją termojądrową we Włoszech, w USA i w Brazylii. W latach 1984-86 pracował w „Consiglio Nazionale delle Ricerche” we Włoszech, w ramach projektu RFX (reaktor badawczy do kontrolowanej syntezy termojądrowej). Następnie zajmował się projektowaniem systemów jądrowych dla Ministerstwa Marynarki Wojennej Brazylii. Nadzorował też opracowanie projektu koncepcyjnego i technicznego „Brazilian Spherical Tokamak (TBR-E)” - eksperymentalnego reaktora do badań nad fizyką plazmy i inżynierią syntezy termojądrowej. Był konsultantem w licznych międzynarodowych projektach z zakresu inżynierii lądowej, mechanicznej i elektrycznej.

W ostatnich latach skupił się na projektowaniu i analizie konstrukcji cięgnowych, membranowych i tensegrity. Jest pionierem w rozwoju metod obliczeniowych z tej dziedziny, m.in. autorem metody Natural Force Density. Zaprojektował wiele spektakularnych konstrukcji membranowych dla obiektów użyteczności publicznej, sakralnych i przemysłowych. Autor kilkudziesięciu prac o zasięgu międzynarodowym z zakresu konstrukcji budowlanych i inżynierii jądrowej. Ma opinię znakomitego dydaktyka, który niezwykle przystępnie potrafi wyjaśnić złożone problemy, niezależnie od przygotowania odbiorców.    

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję