TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Webinar „Horyzont Europa – ABC Wniosku (Klaster Zdrowie)”

Data: 02.06.2021
Miejsce wydarzenia: wydarzenie online

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii w ramach projektu Punkt Kontaktowy Programów Ramowych Unii Europejskiej zaprasza na webinarium „Horyzont Europa – ABC Wniosku (Klaster Zdrowie)”, które odbędzie się 2 czerwca 2021 r. w godzinach 10.00 – 13.45. 

abc_zdrowia_baner-01.jpgW programie Horyzont Europa największa część budżetu przypisana została drugiemu filarowi programu oraz zdefiniowanym w nim klastrom. W ramach poszczególnych klastrów wkrótce ogłoszone zostaną konkursy, w których międzynarodowe konsorcja będą składać wnioski do tematów określonych przez Komisję Europejską w Programach Pracy. 

Podczas webinarium dowiedzą się Państwo jak właściwie przygotować wniosek na realizację projektu typu badawczo-innowacyjnego (Research and Innovation Actions (RIA)), innowacyjnego( Innovation Actions ( IA) oraz wspierającego (Coordination and Support Actions (CSA)). 

Prelegentki – Joanna Niedziałek, ekspert w zakresie Programów Ramowych UE z Krajowego Punktu Kontaktowego oraz dr Aleksandra Rutkowska, Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – opowiedzą o ważnych zmianach jakie zostały wprowadzone do formularzy aplikacyjnych w programie Horyzont Europa. 

O tym, jak czytać wytyczne zawarte w dokumentacji konkursowej, aby się do nich odpowiednio odnieść we wniosku, a także o tym, jak łączyć pomysły licznych konsorcjantów na etapie pisania wniosku, w celu opracowania optymalnej wersji.

Link do wydarzenia.

Program webinarium:

  • 10.00 - 10.15: rejestracja uczestników oraz kilka słów o wsparciu oferowanym przez Regionalny Punkt Kontaktowy - Jowita Chojcan, RPK Wrocław.
  • 10.15 - 12.45:  o strukturze wniosku do programu Horyzont Europa oraz o dobrych praktykach w zakresie redagowania poszczególnych jego części – Joanna Niedziałek, ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych EU.
  • 12.45 - 12.50: przerwa.
  • 12.50 – 13.30: o doświadczeniach z pisania wniosku projektowego pt. Inno-PMT w roli koordynatora - Dr Aleksandra Rutkowska, Gdański Uniwersytet Medyczny.
  • 13.30 - 13.45: Sesja pytań i odpowiedzi.
Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję