TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 07.11.2024
Miejsce wydarzenia: bud. D-20
W czwartek, 7 listopada, wykład popularnonaukowy „Wczesny Wszechświat w CERN-ie” wygłosi prof. Krzysztof Meissner z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początek o godz. 13 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20).
Wstęp wolny, obowiązują zapisy.
Prelekcja jest częścią wystawy „Accelerating Science”, którą od 25 października do 11 listopada można oglądać na PWr.
Prof. Krzysztof Meissner jest autorem ponad 80 artykułów z teoretycznej fizyki cząstek elementarnych, teorii grawitacji i kosmologii. Współpracował z twórcą teorii strun Gabriele Veneziano z CERN w Genewie, gdzie wiele lat był profesorem wizytującym. Z Hermannem Nicolai z Instytutu Maxa Plancka zaproponował rozszerzenie obecnej teorii cząstek elementarnych i bada naturę ciemnej materii wynikającą z tego rozszerzenia.
Współpracuje z Rogerem Penrosem z Uniwersytetu w Oksfordzie w obserwacyjnym poszukiwaniu śladów poprzedniego wszechświata. Jest rzecznikiem eksperymentu OSQAR w CERN-ie. Od wielu lat należy do Rady Programowej Festiwalu Nauki w Warszawie, przez kilka lat był jej przewodniczącym.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »