TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

WAMMBAT: 6. edycja warsztatów z modelowania molekularnego

Data: 05.02.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-21

Już po raz szósty studenci z Koła Naukowego BANG (Biochemistry and Nanophysics Group) zapraszają na warsztaty z modelowania molekularnego WAMMBAT. W ramach tegorocznej edycji przygotowali 100 miejsc, z czego 50 będzie przeznaczonych dla uczestników internetowych. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 5 lutego o godz. 9.00

wommbat1.jpgW trakcie warsztatów uczestnicy stopniowo poznają narzędzia modelowania molekularnego oraz metody analizy danych przy pomocy odpowiednich systemów. Całość szkoleń tworzy kompleksowe wprowadzenie w dziedzinę molekularnych symulacji, a to wszystko w środowisku języka angielskiego.

- W odpowiedzi na duże zainteresowanie naszym projektem zdecydowaliśmy się w tym na prowadzenie szkolenia w formie live streamingu - tłumaczy Ewa Białek z Koła Naukowego BANG. - Dzięki temu zalogowani uczestnicy mogą w czasie rzeczywistym odbierać obraz, dźwięk i samodzielnie w domu wykonywać kolejne operacje przedstawiane podczas szkolenia stacjonarnego.

Łączna pula miejsc podczas nadchodzącej edycji wynosi 100, z czego 50 będzie przeznaczonych dla uczestników internetowych. Swój udział potwierdzili już osoby m.in. z Ukrainy, Chin czy Pakistanu. Całość materiału szkoleniowego została tradycyjnie przygotowana w języku angielskim oraz po raz pierwszy w językach: mandaryńskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

wommbat2.jpg- Tematem podstawowym szkolenia jest modelowanie molekularne, ale tym razem będziemy chcieli przedstawić tę dziedzinę w odniesieniu do zjawiska adsorpcji na tlenkach metali - mówi Ewa Białek. - Zaplanowaliśmy wykłady światowej klasy ekspertów, praktyczne zajęcia laboratoryjne przy komputerach, wycieczkę do WCSS oraz praktyczne zajęcia w laboratorium chemicznym, by umożliwić uczestnikom poznanie realnych efektów dokonywanych przez nich symulacji oraz obliczeń.

Więcej na temat warsztatów można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Koło Naukowe BANG (Biochemistry and Nanophysics Group) działa na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej i gromadzi studentów interesujących się modelowaniem molekularnym. Jest to obszar wiedzy, który stanowi podstawę do podejmowanych przez studentów projektów naukowych m.in. badania substancji hydrożelowych, zjawiska kontrolowanego uwalniania leków. Koło stara się aktywnie współpracować z przemysłem.

wommbat.jpg

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję