TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Sympozjum IABSE

Data: 07.10.2020
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20

"Synergia kultury i inżynierii – historia i wyzwania" to tytuł pierwszego w Polsce sympozjum IABSE, które odbędzie się 7-9 października 2020 r. we Wrocławiu. Spotkanie organizują Politechnika Wrocławska i Polska Grupa IABSE

IABSE (The International Association for Bridge and Structural Engineering) to Międzynarodowy Związek Inżynierii Mostowej i Konstrukcyjnej, który został założony w 1929 r. i ma swoją siedzibę w Zurychu (Szwajcaria). Do IABSE należy dziś ponad 3 tys. członków z ponad 100 krajów. Celem IABSE, jako społeczności naukowo-technicznej, jest promowanie rozwoju w obszarze inżynierii lądowej i budownictwa, przy uwzględnieniu aspektow technicznych, ekonomicznych, środowiskowych, estetycznych i społecznych. IABSE zajmuje się różnorodnymi konstrukcjami budowanymi ze wszystkich materiałów konstrukcyjnych.

Tematyka sympozjum:

  • iabse.jpgKonstrukcje inżynierskie jako pomniki kultury i rozwoju technicznego: nauka od przeszłych pokoleń; technologie prowadzące do skokowego rozwoju technik inżynierskich; prace artystyczne w inżynierii lądowej; społeczne uwarunkowania w budownictwie; konstrukcje wojskowe; wartości kulturowe i poza-inżynieryjne; zarządzanie zasobami konstrukcji zabytkowych i pomników; nowe konstrukcje w historycznym środowisku.
  • Ocena kondycji konstrukcji współczesnych i zabytkowych: mechanizmy degradacji i uszkodzenia konstrukcji; badania i klasyfikacja historycznych materiałów; zachowania historycznych materiałów konstrukcyjnych; inspekcje, badania i monitoring konstrukcji; analiza konstrukcji z uszkodzeniami.
  • Konserwacja, modernizacja i zarządzanie współczesnymi oraz zabytkowymi konstrukcjami: wyzwania konstrukcyjne i użytkowe – obciążenia ekstremalne, zagrożenie pożarowe, zmiany klimatu, wymagania ekologiczne; materiały i techniki renowacji konstrukcji; zarządzanie oparte na analizie stanu konstrukcji; sztuczna inteligencja i rzeczywistość wirtualna w zarządzaniu zasobami.
  • Przyszłość konstrukcji inżynierskich: wyjątkowe konstrukcje; inżynieria budowlana w aspekcie wzrostu demograficznego; projektowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju; zaawansowane materiały i technologie budowlane; obecny i przyszły wpływ prac inżynierskich na kulturę i społeczeństwo; kontrola jakości i zarządzanie ryzykiem.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję