TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dzień Fulbrighta na Politechnice

Data: 19.03.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-21

Spotkanie z koordynatorką programową oraz rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane przez profesorów amerykańskich szkoł wyższych - to wydarzenia, które zaplanowano w ramach Dnia Fulbrighta na Politechnice Wrocławskiej

Głównym tematem spotkania z Patrycję Gołąb będzie oferta stypendialna Programu Fulbrighta na rok akademicki 2020/2021. Początek we wtorek, 19 marca, o godz. 14.00 w sali 007 bud. D-21 (Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej, pl. Grunwaldzki 11). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Zapraszamy zarówno osoby, które chciałyby poznać ofertę stypendialną, jak i aplikujących, którzy chcieliby dopytać o szczegóły wypełniania formularza zgłoszeniowego. Gościem spotkania będzie także Justyna Janiszewska, dyrektorka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbright.  

Tego samego dnia na Politechnice pojawiają się przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Dr Zygmunt Derewenda (University of Virginia), dr Umesh Deshmukh, (Oklahoma Medical Research Foundation), dr Anthony Kossiakoff (University of Chicago) i dr Jose Rizo-Rey (University of Texas) przeprowadzą rozmowy kwalifikacyjne do swoich zespołów badawczych w ramach prestiżowego programu BioLAB.

BioLAB to program pozwalający studentom nauk biologiczno-chemicznych na odbycie rocznego stażu w jednym z amerykańskich laboratoriów. Osoby biorące udział w programie  mają możliwość uczestniczenia w ważnych, aktualnych projektach badawczych pod okiem doświadczonych naukowców, a w niektórych przypadkach także wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Organizatorem obydwu wydarzeń na Politechnice jest Dział Spraw Międzynarodowych oraz Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej.


Program Fulbrighta, uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie, jest największym programem wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Inicjatywa – nazwana od nazwiska Jamesa Williama Fulbrighta (1905-1995), amerykańskiego prawnika, profesora akademickiego oraz polityka i senatora – prowadzona jest od 1946 r. (w Polsce od 1959 r.). W tym czasie z oferty stypendialnej skorzystało już prawie 400 osób z ponad 160 krajów całego świata, które uczestniczyły w wymianach z USA.

W Polsce programem zarządza Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która rozpoczęła nabór do trzech programów stypendialnych, umożliwiających wyjazd do Stanów Zjednoczonych w roku akademickim 2020/2021. Wnioski mogą składać zarówno studenci, doktoranci, jak i pracownicy naukowi oraz naukowo-dydaktyczni:

  • Fulbright Graduate Student Award to program dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów graduate (np. magisterskich lub doktoranckich) w USA, finansujący pierwszy rok studiów z możliwością przedłużenia na drugi rok. Program oferuje także wsparcie w procesie wyboru programu studiów i aplikowania. Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną amerykańską uczelnię. Przyjmowane są zgłoszenia na wszystkie kierunki studiów (z wyłączeniem studiów medycznych wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem, programów LLM oraz MBA)
    Nabór » trwa do 26 kwietnia.
  • Fulbright Junior Research Award to program dla doktorantów z polskich jednostek naukowych, umożliwiający wyjazd na 6-9 miesięcy do USA w celu zebrania materiałów do rozprawy doktorskiej. Stypendium może być zrealizowane w każdej akredytowanej amerykańskiej uczelni, a także w instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin (z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem)
    Nabór » trwa do 10 czerwca.
  • Fulbright Senior Award to program dla pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych polskich jednostek naukowych zainteresowanych wyjazdem badawczym lub badawczo-dydaktycznym (trwającym od 3 do 9 miesięcy) do USA. Stypendium może być zrealizowane w każdej akredytowanej amerykańskiej uczelni, a także w instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin (z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem).
    Nabór » trwa do 10 czerwca

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej

fulbright.jpg

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję