Spotkanie z niskoemisyjną marką – Auto Group Polska

Data: 22.03.2024
Miejsce wydarzenia: bud. C-18

Katedra Inżynierii Pojazdów na Wydziale Mechanicznym zaprasza na wydarzenie przybliżające zagadnienia niskoemisyjności związanej z motoryzacją w szerokim aspekcie. W piątek, 22 marca, o godz. 11.15 w Strefie Kultury Studenckiej (budynek C-18) odbędzie się spotkanie z firmą Auto Group Polska. Udział jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

tlo_niskoemisyjna_auto_grup.png

W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. wykłady pracowników Katedry Inżynierii Pojazdów związane z zagadnieniami niskoemisyjności, wzbogacone o prezentację firmy Auto Group Polska wraz z pokazem pojazdów. Będzie to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego zapoznania się ze współczesnymi  rozwiązaniami technicznymi.

Program spotkania:

• 11.15-11.45 - Mechanika płynów w projektowaniu pojazdów; dr hab. inż. Maciej Zawiślak,  prof. uczelni,
  • 11.45-13.00 - Prezentacja marki w obszarze niskoemisyjności wraz z pokazem pojazdów, Auto Group Polska,
  • 13.00-13.30 - Problematyka spalania wodoru w silnikach spalinowych (H2ICE); mgr inż. Jędrzej Matla,
  • 13.30-14.00 - Konkurs z nagrodami nt. niskoemisyjności i zakończenie spotkania; K56, Auto Group Polska.

„Spotkania z niskoemisyjną Marką” to wydarzenie naukowo-techniczne, przygotowane i organizowane przez Katedrę Inżynierii Pojazdów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, którego celem jest przybliżenie zagadnień niskoemisyjności w różnych obszarach, w których występuje oddziaływanie motoryzacji na człowieka.

Wydarzenie adresowane jest do społeczności akademickiej Politechniki Wrocławskiej oraz uczniów szkól średnich i zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Dziekana Wydziału Mechanicznego.

Spotkania zostały zaplanowane w cyklu miesięcznym, począwszy od października 2023 roku do maja 2024 roku. Prezentowane zagadnienia dotyczą nie tylko globalnych uwarunkowań, ale również Dolnego Śląska i Wrocławia, stąd obecność firm z Wrocławia i Dolnego Śląska.