TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Spotkanie promujące książkę „Architektura racjonalnej Europy”

Data: 24.04.2019
Miejsce wydarzenia: Księgarnia Tajne Komplety

24 kwietnia spotkanie z architektem dr. Łukaszem Wojciechowskim promujące jego książkę „Architektura racjonalnej Europy”. Zapraszają na nie Wydawnictwo EMG i Księgarnia Tajne Komplety.

Dr inż. arch. Łukasz Wojciechowski jest adiunktem w Katedrze Architektury Użyteczności Publicznej i Podstaw Projektowania na Wydziale Architektury. To współzałożyciel firmy VROA architekci, w której współprojektował między innymi Wrocławskie Centrum Konferencyjne przy Hali Stulecia, przebudowę schronu przeciwlotniczego na Muzeum Współczesne Wrocław czy Szkołę Podstawową nr 22 we Wrocławiu. Jest także autorem publikacji: „We wstecznym lusterku” (2014), „Bryk do architektury” (2015), „Związki architektury modernistycznej i motoryzacji indywidualnej” (2019). Był kuratorem wystawy 2.5D Young Polish Architects prezentowanej w Tallinie, Helsinkach, Brnie i Pilźnie. Pisze m.in. do „Architektury-Murator", „Autoportretu" i „Architektury & Biznesu".

„Architektura racjonalnej Europy”  jest esejem ukazującym rozwój architektury w kontekście zmian społecznych, historycznych, politycznych i – w konsekwencji – cywilizacyjnych od końca XIX wieku do lat siedemdziesiątych XX wieku. Dr Wojciechowski, kreśląc mapę najważniejszych wydarzeń historycznych tego okresu, przygląda się fizycznym i trwałym emanacjom zmieniających się ideologii, tym przejawom ucieleśnienia różnych idei, które zaistniały w formie budynków, osiedli czy całych miast.

Książka jest piątym tomem serii „Architektura jest  najważniejsza" poświęconej najróżniejszym zagadnieniom związanym z architekturą. Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

Spotkanie w Księgarni Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2) zacznie się o godz. 18. Poprowadzi je Irek Grin. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję