RIS-Internship Program – spotkanie o programie płatnych praktyk studenckich

Data: 04.06.2024
Miejsce wydarzenia: online
Godzina: 10:00

Trwa rekrutacja do programu praktyk studenckich RIS Internship, z którego mogą skorzystać studenci różnych kierunków PWr na studiach magisterskich zainteresowani zatrudnieniem w przyszłości w branży surowcowej. Spotkanie informacyjne 4 czerwca.

O udział w programie RIS Internship mogą starać się studenci wszystkich wydziałów i kierunków PWr, którzy są już na studiach magisterskich.

Najwięcej ofert praktyk znajdą na pewno kandydaci z górnictwa i geologii, inżynierii środowiska, kierunków chemicznych, biologicznych i związanych z zagospodarowaniem odpadów, budownictwa oraz automatyki i robotyki, a także z Wydziałów: Mechanicznego i Mechaniczno-Energetycznego oraz studenci zarządzania.

Każdy student PWr może jednak zgłosić swoją aplikację. Wystarczy w CV zawrzeć informację, że rozważa się podjęcie pracy w szeroko pojętym przemyśle surowcowym w przyszłości.

Program pokrywa koszty utrzymania studenta w czasie praktyki (do 400 € miesięcznie w kraju, 800 € za granicą).

Praktyki mogą trwać od miesiąca do trzech, a firmy je oferujące to najlepsze  przedsiębiorstwa i organizacje z branży surowców mineralnych w regionie RIS – a zatem z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Grecji, Kosowa, Macedonii Północnej, Polski, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier, Hiszpanii i Włoch. Pełna lista firm na stronie internetowej programu.

Jakie są warunki?

Średnia ważona ocen na studiach I stopnia musi wynosić minimum 60% oceny maksymalnej w danym systemie (3.3, jeśli ocena najwyższa to 5.5).

Udokumentowana (zaliczeniem) znajomość języka angielskiego powinna być na poziomie minimum B2.

Spotkanie informacyjne – online – na platformie Zoom – 4 czerwca o godz. 10. Rejestracja na spotkanie poprzez formularz.