TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prof. Steve Evans: Przemysł i zrównoważony rozwój - czy jest nadzieja?

Data: 26.11.2024
Miejsce wydarzenia: aula PWr
Organizator: Interdycyplinarne Semiarium Naukowe PWr; Academia Europaea
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl, isn@pwr.edu.pl

Czy istnieje jeszcze szansa na zrównoważony rozwój globalnego przemysłu? Prof. Steve Evans z Uniwersytetu w Cambridge we współpracy ze światowymi koncernami bada to zagadnienie od wielu lat. Swoimi doświadczeniami podzieli się podczas Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr.

Grafika przedstawiająca prof. Evansa Zapraszamy na jego wykład pt. "Sustainability: what do we have to do next?", który odbędzie się 26 listopada (wtorek) w auli PWr (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 10.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy.


ZAPISY


Prof. Stephen Evans jest dyrektorem ds. badań nad zrównoważonym rozwojem na Uniwersytecie w Cambridge. Po 12 latach pracy w przemyśle przeniósł się do środowiska akademickiego, gdzie zainicjował projekty w zakresie zrównoważonych modeli biznesowych, ekoefektywności i innych tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Jego działania naukowe skupiają się wokół zagadnienia: jak zapewnić zrównoważony system przemysłowy w tempie i skali, których potrzebuje nasza planeta? Realizuje projekty z takimi światowymi firmami jak Toyota, Chanel, Airbus i setki innych.

Pierwsze badania nad gospodarką o obiegu zamkniętym zrealizował w 1995 roku. Założył różne start upy zajmujące się czystymi technologiami. Pełnił też funkcję specjalnego doradcy w brytyjskiej Izbie Lordów i ONZ. Od niedawna należy do zarządu Academia Europaea.

Logo Academia EuropaeaPodczas wykładu na Politechnice Wrocławskiej prof. Evans opowie m.in. o działaniach, które można podjąć w najbliższym czasie, ale też planując przyszłość, żeby faktycznie ograniczyć szkodliwość globalnego przemysłu i realizować ideę gospodarki przyjaznej dla świata.

Współorganizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Academia Europaea.

logo z napisem Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

Słuchacze ISN mieli okazję wysłuchać m.in. laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena, dr Karolinę Ćwiek-Rogalską z Instytutu Slawistyki PAN oraz twórcę psychologicznej teorii implementacji intencji prof. Petera Gollwitzera z New York University.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję