TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 26.11.2024
Miejsce wydarzenia: aula PWr
Organizator: Interdycyplinarne Semiarium Naukowe PWr; Academia Europaea
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl, isn@pwr.edu.pl
Czy istnieje jeszcze szansa na zrównoważony rozwój globalnego przemysłu? Prof. Steve Evans z Uniwersytetu w Cambridge we współpracy ze światowymi koncernami bada to zagadnienie od wielu lat. Swoimi doświadczeniami podzieli się podczas Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr.
Zapraszamy na jego wykład pt. "Sustainability: what do we have to do next?", który odbędzie się 26 listopada (wtorek) w auli PWr (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 10.
Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Prof. Stephen Evans jest dyrektorem ds. badań nad zrównoważonym rozwojem na Uniwersytecie w Cambridge. Po 12 latach pracy w przemyśle przeniósł się do środowiska akademickiego, gdzie zainicjował projekty w zakresie zrównoważonych modeli biznesowych, ekoefektywności i innych tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Jego działania naukowe skupiają się wokół zagadnienia: jak zapewnić zrównoważony system przemysłowy w tempie i skali, których potrzebuje nasza planeta? Realizuje projekty z takimi światowymi firmami jak Toyota, Chanel, Airbus i setki innych.
Pierwsze badania nad gospodarką o obiegu zamkniętym zrealizował w 1995 roku. Założył różne start upy zajmujące się czystymi technologiami. Pełnił też funkcję specjalnego doradcy w brytyjskiej Izbie Lordów i ONZ. Od niedawna należy do zarządu Academia Europaea.
Podczas wykładu na Politechnice Wrocławskiej prof. Evans opowie m.in. o działaniach, które można podjąć w najbliższym czasie, ale też planując przyszłość, żeby faktycznie ograniczyć szkodliwość globalnego przemysłu i realizować ideę gospodarki przyjaznej dla świata.
Współorganizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Academia Europaea.
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.
Słuchacze ISN mieli okazję wysłuchać m.in. laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena, dr Karolinę Ćwiek-Rogalską z Instytutu Slawistyki PAN oraz twórcę psychologicznej teorii implementacji intencji prof. Petera Gollwitzera z New York University.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »