TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Polsko-włoska konferencja matematyczna UMI-SIMAI-PTM 2018

Data: 17.09.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20 i kampus Uniwersytetu Wrocławskiego

zjazd-towarzystw-matematycznych W dniach 17-20 września we Wrocławiu odbędzie się konferencja UMI-SIMAI-PTM, czyli spotkanie trzech stowarzyszeń matematycznych z Polski i Włoch. Obrady będą prowadzone na Politechnice Wrocławskiej (bud. D-20) i na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wydarzenie pod nazwą Joint meeting of the Italian Mathematical Union, the Italian Society of Industrial and Applied Mathematics and the Polish Mathematical Society (UMI-SIMAI-PTM odbywa się naprzemiennie z Forum Matematyków Polskich.

Konferencję organizują trzy stowarzyszenia (Włoskie Towarzystwo Matematyczne, Włoskie Towarzystwo Matematyki Stosowanej i Przemysłowej oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne) we współpracy z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 700 naukowców z prawie czterdziestu krajów całego świata (najliczniejszą grupę będą stanowić badacze z Polski i Włoch).

Celem konferencji jest popularyzacja matematyki, a program przewiduje m.in. przedstawienie najnowszych trendów rozwojowych i największych osiągnięć w dziedzinie królowej nauk.

Komitet programowy zaplanował zarówno wykłady plenarne, jak i sesje tematyczne, które poświęcone będą różnorodnym działom matematyki. Specjalny wykład poświęcony historii matematyki będzie natomiast ukłonem w kierunku nauk humanistycznych.

Do wygłoszenia wykładów plenarnych zaproszeni zostali czołowi badacze z dziedziny matematyki, m.in.:

  • Maria Esteban, Université Paris-Dauphine (Francja), Prezes ICIAM (International Council for Industrial and Applied Mathematics - Międzynarodowa Rada ds. Matematyki Przemysłowej i Stosowanej) 
  • Michael Dumbser, Universita di Trento (Włochy)
  • Veronica Gavagna, Universita di Firenze (Włochy)
  • Christopher Hacon, University of Utah (USA)
  • Rafal Latała, Uniwersytet Warszawski
  • Marta Lewicka, University of Pittsburgh (USA)
  • Anna Marciniak-Czochra, Heidelberg Universität (Niemcy)
  • Marian Mrozek, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Giorgio Ottaviani, Universita di Firenze (Włochy)
  • Luigi Preziosi, Politecnico di Torino (Włochy)
  • Jacek Świątkowski, Uniwersytet Wrocławski
  • Susanna Terracini, Universita di Torino (Włochy)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ambasada Włoch w Polsce, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Miasta Wrocławia.

Szczegółówe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie internetowej

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję