TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 23.10.2020
Miejsce wydarzenia: Online
Godzina: 09:00
- 16:00
Organizator: Wydział Matematyki
Cena wejścia: bezpłatnie
Pierwsza edycja warsztatów „Nonlocal Operators and Markov Processes” zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską wspólnie z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie odbędą się w dniach 23-30 października. Wykłady będą się odbywały online z wykorzystaniem platformy Zoom Webinar. Wymagane jest wypełnienie formularza rejestarcyjnego. Warsztaty są bezpłatne.
Kursy poprowadzą: Xavier Ros-Oton z Barcelony, Franziska Kühn z Drezna i Mateusz Kwaśnicki z Wrocławia. Dodatkowe wykłady poprowadzą: Enrico Valdinoci, Bartłomiej Dyda i Alex Kulik.
Naukowcy będą dyskutować o wielu rzeczywistych zjawisk, takich jak pogoda lub ceny akcji, które mają skokowy charakter. Z pewnego matematycznego punktu widzenia, zjawiska typu skokowego - rozumiane jako procesy stochastyczne typu Lévy'ego - można uznać za bardziej ogólne niż zjawiska ciągłe - rozumiane jako procesy dyfuzyjne.
Warsztaty „Nonlocal Operators and Markov Processes” oferują wgląd do tej teorii dla osób o różnych doświadczeniach naukowych, w tym dla studentów i doktorantów. Głównym tematem warsztatów będą powiązania procesów typu Lévy'ego z nielokalnymi równaniami różniczkowymi cząstkowymi i teorią potencjału.
Warsztaty organizowane są w ramach realizacji grantu Beethoven pt. "Analiza wrażliwości dla operatorów nielokalnych z zastosowaniami do procesów skokowych" realizowanego pod kierownictwem prof. René Schillinga i prof. Krzysztofa Bogdana. Kolejne warsztaty, planowane są w 2021 r. Będą poświęcone statystycznym zagadnieniom związanym z procesami skokowymi.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »