TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Odważ się robić wielkie rzeczy. Spotkanie z Arturem B. Chmielewskim

Data: 29.05.2023
Miejsce wydarzenia: bud. D-20
Godzina: 13:00 - 16:00
Organizator: Wydział Mechaniczno-Energetyczny, SatRev

Grafika promująca spotkanie

Menedżer misji kosmicznych w kalifornijskim ośrodku Jet Propulsion Laboratory (NASA) po raz kolejny odwiedzi Politechnikę Wrocławską. Opowie o swojej pracy w sektorze kosmicznym, zachęci maturzystów i studentów, by poszli w jego ślady, i odpowie na pytania widowni. Spotkanie będzie też okazją, by zainteresować się studiowaniem lotnictwa i kosmonautyki na PWr, przyjrzeć działalności naszych kół naukowych i ofertom pracy w firmie z branży kosmicznej.

Na spotkanie zapraszają Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr i wrocławska firma SatRev współpracująca z wydziałem. Zaplanowano je w poniedziałek, 29 maja, o godz. 13 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20 przy ul. Janiszewskiego 8).

Wstęp jest wolny! Obowiązują jednak zapisy poprzez portal Evenea

Artur B. Chmielewski wygłosi wykład „Odważ się robić wielkie rzeczy. I ty możesz pracować w NASA”, odpowie na pytania z sali, a potem będzie podpisywał wydaną w tym roku książkę, napisaną wspólnie z Eweliną Zambrzycką-Kościelnicką.

Śmiałe misje kosmiczne

Nasz gość jest znany ze swojej pracy w centrum NASA, Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii oraz z tego, że jest synem Papcia Chmiela, twórcy Tytusa, Romka i A’Tomka. W NASA budował instrumenty naukowe, generatory nuklearne, testował statki kosmiczne i zarządzał misjami z budżetami przekraczającymi setki milionów dolarów. Jego statki leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn i asteroidy. Zbudował laboratorium technologii budowy teleskopów do obserwacji czarnych dziur w kosmosie i robienia zdjęć planet orbitujących inne gwiazdy.

Był też konsultantem filmów w Hollywood, pracował z artystami nad sztuką kosmiczną i z amerykańskimi rdzennymi mieszkańcami nad wprowadzeniem słów naukowych do języka Indian Navajo. Uwielbia tez pracować z młodzieżą, pomaga polskim firmom wejść na amerykański rynek, organizuje kluby naukowe dla liceów i projekty badawcze dla uniwersytetów.

I ty możesz wejść w branżę kosmiczną!

Spotkanie będzie też okazją, by posłuchać o ofercie kierunku lotnictwo i kosmonautyka, który od 2020 r. prowadzi Wydział Mechaniczno-Energetyczny. To studia z dwiema specjalnościami: napędy i płatowce oraz awionika i sterowanie.

Studenci mogą liczyć na kursy m.in. z projektowania i badania napędów lotniczych, aerodynamiki, diagnostyki w lotnictwie czy instalacji pokładowych, podstaw programowania oraz podstaw aplikacji mikrokontrolerów. W programie są też m.in. zajęcia z pilotem, który ma za sobą kilka tysięcy przelatanych godzin, a na studiujących czekają staże i dyplomy we współpracy z największymi firmami z branży lotniczej.

O szczegółach można przeczytać w naszym tekście

Wymogi rekrutacyjne są opisane na stronie naszego Działu Rekrutacji

W czasie spotkania swoje stanowiska wystawią też studenci z PWR in Space – politechnicznego koła naukowego projektującego rakiety kosmiczne i z Akademickiego Klubu Lotniczego, konstruującego samoloty bezzałogowe oraz współorganizator spotkania, SatRev.

To producent nanosatelitów i pierwsza firma w Polsce, która wyniosła własne satelity na orbitę. W tym roku wspólnie ze Space X zamierza przeprowadzić start satelity „Aman-1”, a także wynieść na orbitę dwa kolejne satelity średniej rozdzielczości „STORK” oraz osiem satelitów o wysokiej rozdzielczości, opartych na opracowanej przez SatRev technologii DeploScope. Podczas poniedziałkowego spotkania przedstawiciele firmy będą opowiadać zainteresowanym o produktach SatRev i zachęcać do udziału w rekrutacji na otwarte w firmie stanowiska.

Spotkanie zaplanowano na około trzy godziny (w tym godzina na podpisywanie książek przez A. B. Chmielewskiego).

lucy

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję