TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.10.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. L-1
Eksperymenty chemiczne, zaglądanie pod powierzchnię wrocławskich ulic czy badanie betonu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała Politechnika w ramach czwartej już odsłony Nocy Laboratoriów
W tym roku zapraszamy do jednego z najnowszych budynków naszej uczelni – Geocentrum. Tam właśnie znajdują się laboratoria Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
Ponieważ wszystkie wydarzenia odbywają na Kampusie na Grobli, tego wieczoru przejazd Polinką dla wszystkich uczestników z przypinką z logo Nocy Laboratoriów, będzie za darmo.
Na wszystkiego wykłady i zajęcia obowiązują zapisy.
PROGRAM
Koło Naukowe Revimining Koło Naukowo - Badawcze GIS, Koło Naukowe Młodych Geodetów oraz Samorząd Studencki
Godzina rozpoczęcia:18.00, 19.15, 20.15, czas trwania: około 60 minut
Miejsce: Geocentrum, sala 260, II piętro,
Limit miejsc: 20, wiek: od 4 r.ż.
Link do zapisów:
Wejście o godzinie 18.00
Wejście o godzinie 19.15
Wejście o godzinie 20.15
Dr inż. Danuta Szyszka zaprasza do laboratorium chemicznego na Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, w którym samodzielnie będzie można przeprowadzić eksperymenty.
Czas trwania: około 60 minut
Miejsce: Geocentrum, sala: 082, parter
Limit miejsc: 20
Wiek: od 4 r.ż.
Link do zapisów:
Warsztat o godzinie 18.00
Warsztat o godzinie 19.15
Warsztat o godzinie 20.15
Warsztat o godzinie 21.15
Legenda budownictwa prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk główny projektant najwyższego i najdłuższego w Polsce mostu podwieszonego, czyli mostu Rędzińskiego we Wrocławiu, opowie m.in. o tym kto zbudował pierwszy most w dziejach ludzkości, dlaczego w ostatnich latach powstało w naszym kraju aż 2,5 tys. mostów oraz co w 1000-letniej historii polskiego mostownictwa zaskoczyło go najbardziej.
Czas trwania: około: 60 minut
Miejsce: Geocentrum, sala A1, bud. L1
Limit miejsc: 109
Wiek: bez ograniczeń
Godzina rozpoczęcia: 18.00, link do zapisów.
Korzystając z prysznica czy myjąc naczynia, nie myślimy o nich na co dzień. Tymczasem niepozorne rury i pompy pracują dla nas non stop. Czasem tylko kiedy zabraknie wody w kranie i słyszymy o jakiejś awarii, poświęcimy im uwagę. Dr inż. Bogdan Przybyła opowie o miejskim krwiobiegu, na co dzień ukrytym dla naszych oczu. Zaprezentuje też możliwości Mobilnego Laboratorium Infrastruktury Podziemnej Miast.
Czas trwania: około 90 minut
Miejsce: Geocentrum, sala A1, bud. L1
Limit miejsc: 109
Wiek: bez ograniczeń
Godzina rozpoczęcia: 19:15, link do zapisów.
Dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz, prof. PWr, wraz z Kołem Naukowym Budownictwa Ogólnego i Badań Nieniszczących EtaKsi zaprezentuje, w jaki sposób przy pomocy nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego można badać zarówno beton w obiektach budowlanych, jak i zwykłą betonową ławkę, na której siadamy w parku.
Czas trwania: około 45 minut
Miejsce: Geocentrum, sala A1, bud. L1
Limit miejsc: 109
Wiek: bez ograniczeń
Godzina rozpoczęcia: 20.00, link do zapisów.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »