TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

MODCLIM International Dissemination Seminar

Data: 13.09.2016
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. C-18
Kontakt: dr hab. Agnieszka Jurlewicz, prof. PWr Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej i Promocji Wydziału Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej tel. 609 735 721 Agnieszka.Jurlewicz@pwr.edu.pl

We wtorek, 13 września, na Politechnice Wrocławskiej ponad 30 naukowców, studentów i przedsiębiorców z całej Europy spotka się na International Dissemination Seminar projektu MODCLIM (Modeling Clinic for Industrial Mathematics). Będą rozmawiać o metodach kształcenia w obszarze tzw. matematyki przemysłowej

Seminarium jest organizowane na Wydziale Matematyki w ramach programu Erasmus Plus – Strategic Partnership, finansowanego przez Komisję Europejską ze środków Education Culture and Audiovisual Executive Agency. Jego uczestnicy podsumują dwuletni projekt MODCLIM, realizowany wspólnie z koordynatorami z uczelni z Hiszpanii, Finlandii, Niemiec, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Danii i Włoch.

- Szczególnie ciekawie zapowiada się nasza dyskusja panelowa – opowiada dr hab. Agnieszka Jurlewicz, prof. PWr z Wydziału Matematyki. – W jej trakcie zastanowimy się m.in. nad miejscem matematyków w świecie przemysłu i biznesu, porozmawiamy o możliwościach wprowadzenia warsztatów modelowania matematycznego do szkół, czy też o oczekiwaniach i sugestiach, jakie mają studenci i przedsiębiorcy odnośnie tego kierunku kształcenia.

Dyskusję będzie moderować prof. Poul G. Hjorth  (Technical University of Denmark). Głównymi dyskutantami będą prof. Dietmar Hömberg, reprezentujący środowisko matematyków dla przemysłu, prof.  Matti Heilio z projektu MODCLIM, przedsiębiorca Marek Kobiec (GlobalTechHub) i Szymon Sobieszek, student matematyki stosowanej na Wydziale Matematyki PWr.

Ideą projektu MODCLIM było zorganizowanie cyklu warsztatów dla matematyków zainteresowanych wykorzystywaniem nawet bardzo abstrakcyjnych teorii do opisywania i rozwiązywania problemów z życia wziętych. - Takie kształcenie pozwala doświadczyć przygody, jaką jest odkrywanie użyteczności ''królowej nauk''  w kreowaniu naszej codzienności, np. przy projektowaniu kształtu szkieł kontaktowych czy planowaniu efektywnych dróg ewakuacji – tłumaczy dr hab. Agnieszka Jurlewicz, prof. PWr. Warsztaty modelowania matematycznego są też świetną szkołą nowoczesnej pracy zespołowej i tworzenia platformy komunikacji matematyków z inżynierami.

Seminarium rozpocznie się o godz. 9.30 w budynku C-18 (SKS, II piętro, wejście od strony bud. C-7).

Program wydarzenia można zobaczyć na stronie.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję