TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Konferencja „Wrocławskie Dni Mostowe 2017”

Data: 27.11.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20

Przemiany w projektowaniu i technologiach budowy to główne tematy konferencji „Wrocławskie Dni Mostowe 2017”, która do środy potrwa na Politechnice Wrocławskiej. Obrady będą prowadzone w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20)

Rozwój technik cyfrowych spowodował rewolucję w zakresie procesów obliczeniowych i diagnostycznych. Wiele budowli, w tym mostów, wyposażonych zostało w nowoczesne, rozbudowane systemy monitoringu, a na horyzoncie pojawiła się rewolucyjna technologia BIM (ang. Building Information Modeling). Postęp w tym obszarze jest tak ogromny, że wdrożenia następują "on-line". 

Obserwujemy także intensywny rozwój inżynierii materiałowej i przemian w kształtowaniu konstrukcji. Mosty z kompozytów to dziś rzeczywistość, a hybrydowe konstrukcje stalowo-betonowe są już codziennością. Obecne czasy to również okres bardzo krótkich terminów realizacji, co wymaga stosowania perfekcyjnie opracowanych technologii budowy. 

To właśnie te zagadnienia będą przedmiotem obrad tegorocznych WDM.

Wykłady i dyskusje adresowane będą do wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy w zakresie nowych technologii — firm wykonawczych specjalizujących się w inżynierii mostowej, biur projektów, biur nadzorujących proces budowy, a także pracowników naukowych, doktorantów i studentów. 

Seminarium poprzedzone będzie warsztatami, które dotyczyć będą współcześnie stosowanych systemów sprężania i podwieszania konstrukcji. Temat jest bardzo aktualny, bowiem obecnie 80 proc. obiektów mostowych w Polsce wykonywanych jest z betonu sprężonego.  

Na warsztatach omówione zostaną:

  • nowe rodzaje systemów do podwieszania i sprężania konstrukcji;
  • zagadnienia projektowania i doboru systemów sprężenia;
  • problemy kontroli i utrzymania;
  • zastosowanie systemów BIM;
  • awarie i naprawy konstrukcji sprężonych.

Więcej informacji na stronie.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję