Konferencja „Młodzi w Energetyce” [Konferencja online]

Data: 09.12.2020
Miejsce wydarzenia: wydarzenie online
Organizator: Wydział Mechaniczno-Energetyczny

mlodzi_w_energetyce2.jpgPrzez trzy dni młodzi naukowcy, doktoranci, studenci i przedsiębiorcy będą dyskutować o zagadnieniach związanych z szeroko rozumianą energetyką. Okazją ku temu będzie kolejna edycja Konferencji „Młodzi w energetyce” organizowana przez Wydział Mechaniczno-Energetyczny w formie zdalnej. Zainteresowani udziałem mogą się zgłaszać do 18 października.

Konferencja jest planowana na grudzień (9-11.12.2020), a udział w niej jest bezpłatny.

- To trzydniowe spotkanie dedykowane młodym pracownikom naukowym, doktorantom, studentom, kołom naukowym i przedsiębiorcom zajmującym się na co dzień zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą energetyką (zawodową, przemysłową lub komunalną, związaną z sektorem transportu, górnictwem lub ochroną środowiska) – opowiada prof. Henryk Kudela z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji. Podczas konferencji każdy z prelegentów uzyska możliwość wygłoszenia 15-minutowej prelekcji na sesji referatowej lub prezentacji przygotowanego przez siebie posteru na multimedialnej sesji posterowej.

mlodzi_w_energetyce1.jpgTematyka wystąpień obejmie więc takie zagadnienia jak np. spalanie paliw, technologie energetyczne nowej generacji, mechanikę i budowę maszyn oraz urządzeń energetycznych, termodynamikę techniczną, mechanikę płynów, automatyzację w energetyce, inżynierię lotniczą, ochronę środowiska, górnictwo i przetwórstwo paliw, inżynierię chemiczną, modelowanie systemów energetycznych, modelowanie procesów cieplno-przepływowych, chłodnictwo, kriogenikę. Nad odpowiednim poziomem obrad iprzedstawianych na nich treści będzie czuwać komitet naukowy skupiający naukowców i ekspertów z kraju i zagranicy.

Prelegenci zyskają certyfikat uczestnictwa i pakiet konferencyjny. Abstrakty wystąpień zostaną opublikowane w Książce streszczeń opatrzonej numerem ISBN. Każdy z prelegentów będzie miał także możliwość zamieszczenia artykułu naukowego związanego ze swoim wystąpieniem w recenzowanej monografii pokonferencyjnej „Zeszyty Energetyczne” (ISSN 2658-0799, 20 pkt MNiSW) wydawanej przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej (więcej informacji tutaj).

mlodzi_w_energetyce4.jpgSponsorem głównym najbliższej edycji Konferencji „Młodzi w Energetyce” jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej – dr hab. inż. Piotr Szulc, prof. uczelni.

Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać się poprzez formularz zamieszczony na oficjalnej stronie konferencji. Mają na to czas do 18 października. Liczba miejsc jest ograniczona.

Grudniowe spotkanie będzie drugą edycją XII Konferencji „Młodzi w Energetyce”. Pierwszą zorganizowano w czerwcu tego roku, ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii także zdalnie.

Zdjęcia pochodzą z konferencji zorganizowanej w 2019 r.

lucy