TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

IV debata „Miasta Idei" – „Kiedy przestrzeń jest dla ludzi. Co z tą urbanistyką?"

Data: 27.05.2024
Godzina: 17:30
Cena wejścia: bud. H-14

Jak pogodzić rozrastanie się miast i zwiększenie liczby mieszkańców z projektowaniem i tworzeniem przyjaznych przestrzeni? Jak poradzić sobie z bałaganem przestrzennym? O tym porozmawiają uczestnicy czwartej debaty „Miasta Idei”. Wydarzenie organizują wspólnie „Gazeta Wyborcza” oraz Politechnika Wrocławska. Zapraszamy w poniedziałek, 27 maja, do budynku H-14. Początek o godz. 17.30.

W debacie wezmą udział m.in. Filip Springer i Zbigniew Maćków. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia.

Urbanistyka to trudne zadanie. Przede wszystkim dlatego, że łączy wiele potrzeb mieszkańców i wyzwań: od zieleni, przez mieszkalnictwo czy aktywność gospodarczą, po transport. Wszystko w jednym procesie decyzyjnym. W każdym razie, tak to powinno wyglądać, bo od tych decyzji bardzo wiele zależy.

Przestrzeń w naszych miastach rzadko jest przyjazna. Niestety – dużo łatwiej znaleźć przykłady porażek czy absurdów. Wiele rzeczy poszło nie tak, jak byśmy chcieli. Problem w tym, że ta prawdziwa urbanistyka to nie jest gra, którą można po prostu zacząć od nowa. Co teraz zrobić z naszymi miastami? Jak je dalej rozwijać?

Spotkanie poprowadzi Sławomir Szymański, dziennikarz „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu, a wezmą w nim udział:

  • Filip Springer – reportażysta i doskonały znawca polskich przestrzeni,
  • Zbigniew Maćków – wybitny architekt, świetnie rozumiejący strukturę i tkankę miasta,
  • dr inż. Wawrzyniec Zipser – naukowiec z Wydziału Architektury PWr, autor programu studiów na kierunku gospodarka przestrzenna,
  • dr inż. arch. Marta Rusnak – badaczka z Wydziału Architektury PWr, zajmuje się percepcją architektury, ochroną dziedzictwa architektonicznego, krajobrazem kulturowym i adaptacją zabytków.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję