IV Akademia Kartografii i Geoinformatyki „Modelowanie czasoprzestrzenne”

Data: 22.05.2024
Miejsce wydarzenia: Hotel im. Jana Pawła II we Wrocławiu
Organizator: Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii; Stowarzyszenie Kartografów Polskich
Kontakt: akig@pwr.edu.pl

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej i Stowarzyszenie Kartografów Polskich zapraszają na IV Akademia Kartografii i Geoinformatyki „Modelowanie czasoprzestrzenne”. Wydarzenie zaplanowano na 22-24 maja w Hotelu im. Jana Pawła II we Wrocławiu.

Konferencja będzie poświęcona szeroko rozumianemu problemowi czasu w modelowaniu przestrzennym, szczególnie w geoinformatycznym podejściu do analiz dynamicznych, geowizualizacji i opracowań kartograficznych.

Prezentacje będą obejmowały zarówno czasy odległe, jak i z najbliższej przeszłości, wizualizacje zjawisk, obiektów i procesów na poziomie ogólnokrajowym i regionalnym do celów statystycznych, studialnych i koncepcyjnych. Przedstawione będą nowe wyzwania stawiane twórcom cyfrowych baz danych odnoszących się do źródeł kartograficznych wykorzystujących HGIS jako narzędzie badań historycznych, analizy zmian rejestrowanych za pomocą metod fotogrametrycznych, teledetekcyjnych i geodezyjnych w ujęciu retrospektywnym i prognostycznym.

Celem spotkania jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat udziału nowoczesnych technologii geoinformacyjnych w przetwarzaniu i analizach danych czasoprzestrzennych w systemach informacji geograficznej.

Wydarzenie przeznaczone jest dla pracowników nauki, praktyków i pracowników administracji, którzy na co dzień zajmują się problematyka związana z tematyką akademii. W ramach sesji przewidziano prezentowanie referatów monograficznych i naukowych oraz prezentacje posterowe z krótkimi wystąpieniami uczestników.

Akademii towarzyszyć będą m.in.: wręczenie medalu im. prof. Andrzeja Makowskiego za istotny wkład w rozwój kartografii, prezentacja opracowań zgłoszonych do konkursu SKP o nagrodę im. Krzysztofa Buczkowskiego na najlepsze mapy roku oraz obchody XXV rocznicy powstania Stowarzyszenia Kartografów Polskich.

Program i pozostałe informacje dotyczące spotkania znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.

Do 29 lutego trwają zapisy Early Bird, zainteresowani powinni wcześniej wypełnić formularz rejestracyjny.