TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

ISN: Prof. Kees Christiaanse o projektowaniu kampusów uniwersyteckich

Data: 09.10.2023
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr
Godzina: 18:00
Organizator: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl isn@pwr.edu.pl

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl otwartych wykładów w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej. Gościem pierwszego spotkania będzie wybitny architekt i urbanista - prof. Kees Christiaanse z ETH w Zurychu.

Wygłosi on wykład pt. „Campus and the City”, który odbędzie się 9 października w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godz. 18.00.

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem serwisu Evenea.


Zapisz się

Kees Christiaanse Wykład w języku angielskim będzie dotyczył projektowania kampusów uniwersyteckich w kontekście przestrzeni miejskiej.

Profesor Kees Christiaanse należy do grona najwybitniejszych światowych urbanistów, zarówno pod względem dorobku projektowego, jak i naukowego. Studiował architekturę i urbanistykę w TU Delft. W latach 80. pracował w słynnym Office for Metropolitan Architecture (OMA) w Rotterdamie. W 1989 r. założył własną firmę KCAP (Kees Christiaanse Architects and Planners) w Rotterdamie, która rozszerzyła działalność na Szanghaj i Zurych.

Jest ekspertem w zakresie rozwoju kampusów uniwersyteckich i rewitalizacji dawnych terenów przemysłowych, kolejowych i portowych. Nadzoruje kilka międzynarodowych inwestycji miejskich. Przez całą swoją karierę Kees Christiaanse łączył nauczanie i badania z pracą zawodową w KCAP. W latach 1996-2003 był profesorem architektury i urbanistyki na Politechnice Berlińskiej. Od 2003 r. jest profesorem ETH w Zurychu i przewodniczącym Instytutu Planowania Urbanistycznego.

W 2013 r. został mianowany Przewodniczącym Zewnętrznej Rady Doradczej Wydziału Architektury i Projektowania Uniwersytetu Technologii i Projektowania w Singapurze (SUTD).

W 2009 roku prof. Christiaanse był kuratorem 4. Międzynarodowego Biennale Architektury w Rotterdamie (IABR) pod tytułem „Otwarte miasto. Projektowanie współistnienia”. Jest autorem wielu publikacji naukowych na temat architektury i urbanistyki, m.in. “The Grand Project. Understanding the Making and Impact of Urban Megaprojects” czy “Urban Reports. Urban strategies and visions in mid-sized cities in a local and global context”.

Kees Christiaanse otrzymał wiele wyróżnień, w tym nagrodę „RIBA International Fellowship 2016” za szczególny wkład w architekturę czy „ULI Leadership Award 2018” za szczególne zaangażowanie w zrównoważony rozwój obszarów miejskich i lepszą jakość życia w centrach miast w Niemczech.

Jego zawodowy dorobek obejmuje dziesiątki projektów architektonicznych i urbanistycznych, w tym ikoniczne dla współczesnej architektury realizacje – budynek Red Apple w Rotterdamie, kompleks mieszkaniowy GWL-Terrein w Amsterdamie i plan zagospodarowania dzielnicy Hafencity w Hamburgu.


logo ISN

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W minionym roku akademickim wykłady wygłosili już: Shigeru Ban, laureat Nagrody Pritzkera (o projektach architektonicznych dla ofiar katastrof i wojen), ambasador Austrii Andreas Stadler (o nowych wyzwaniach dla Europy), prof. Armin Grunwald z Karlsruhe Institute of Technology (o etycznym aspekcie rewolucji technologicznej i sztucznej inteligencji), prof. Joanna Rymaszewska z Uniwersytetu Medycznego (o metodach stymulacji mózgu), prof. Andrzej Grzybowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (o sztucznej inteligencji w medycynie) i prof. Nitesh Chawla z Uniwersytetu Notre Dame (Data, AI & Society).

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję