TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 26.04.2022
Organizator: Dział Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej
Razem z Polską Izbą Rzeczników Patentowych (PIRP) zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Własności Intelektualnej (IP DAY 2022). To inicjatywa mająca na celu przybliżenie informacji o własności intelektualnej (IP) oraz sposobach jej wykorzystania.
Co roku do urzędów patentowych na całym świecie wpływają miliony wniosków na udzielenie ochrony niepowtarzalnym, innowacyjnym i kreatywnym pomysłom. Zostają one w ten sposób zabezpieczone, co daje wynalazcom możliwość realnego wpływu na otaczający ich świat oraz wkład w jego rozwój społeczno-gospodarczy, a także możliwość wdrożenia swoich koncepcji w praktyce i tym samym czerpania korzyści z pracy twórczej.
Ochrona własności intelektualnej ma wielowiekową tradycję. Po raz pierwszy stosowne przepisy zostały wprowadzone w Wenecji w roku 1474. PWr od lat 60-tych XX wieku zarządza szerokorozumianym IP uczelni, a także je zabezpiecza dzięki pracy zatrudnionych tu rzeczników patentowych. Są to wysokiej klasy specjaliści wspierający twórców swoją wiedzą i doświadczeniem.
Obecnie czynności te są realizowane przez Dział Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej funkcjonujący w strukturach Centrum Innowacji i Biznesu.
Zachęcamy, by 26 kwietnia 2022 r. w godzinach 10-14 spotkać się z jednym z pięciu rzeczników patentowych PWr, którzy przybliżą różne formy ochrony własności intelektualnej, a także opowiedzą, jak wygląda proces jej uzyskania.
Zapraszamy do zapisów na spotkanie (online lub stacjonarnie) w indywidualnych kalendarzach rzeczników patentowych PWr:
Piotr Otręba
obszary rozmów: komercjalizacja i ochrona praw IP, patenty (w szczególności: transport, automatyka, linie technologiczne, ochrona środowiska).
Katarzyna Paprzycka
patenty (w szczególności: biotechnologia, chemia, farmacja, medycyna), wzory użytkowe.
Anna Meissner
znaki towarowe i wzory przemysłowe.
Bartosz Kuriata
patenty i wzory użytkowe (w szczególności: elektronika, mechanika, optyka), bazy patentowe procedury, badania patentowe
Elżbieta Biały
prawo autorskie, umowy z zakresu ochrony IP, znaki towarowe, patenty,, wzornictwo ogólne.
W razie dodatkowych pytań można pisać na adres patent@pwr.edu.pl lub dzwonić pod numery telefonów: 71 320 30 39; 71 320 24 78.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »