TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe – prof. Olgierd Czerner

Data: 02.04.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20

Zapraszamy na kolejny wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej. Gościem spotkania będzie prof. Olgierd Czerner – architekt, pierwszy miejski konserwator zabytków w powojennym Wrocławiu, twórca Muzeum Architektury

czerner5.jpgJego wykład pt.„Architektura II Rzeczpospolitej Polskiej” odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 12 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20). Wstęp wolny. Zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea.pl.

Profesor Olgierd Czerner jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej - ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej w 1951 r. Na tej uczelni uzyskał kolejne stopnie naukowe, a w 1977 r. otrzymał tytuł profesora. Był pierwszym po wojnie Konserwatorem Zabytków Miasta Wrocławia. Za jego kadencji m.in. odrestaurowano gotyckie kościoły. Profesor był zaangażowany w prace nad udostępnieniem we Wrocławiu Panoramy Racławickiej. Od 1965 r. organizował Muzeum Architektury (przez ponad 30 lat był dyrektorem tej placówki). W 1987 r. rozpoczął odbudowę zrujnowanej kolegiaty Wniebowzięcia NM Panny w Głogowie.

Należy do takich organizacji jak: ICOMOS (Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych), Międzynarodowa Rada Muzeów ICOM, Komitet Architektury i Urbanistyki PAN, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Historyków Sztuki Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Jest autorem wielu książek dotyczących architektury.


logo_seminarium.jpg

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców - studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań. W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki - prof. prof. Klaus von Klitzing, ekspert w dziedzinie konserwacji zabytków - prof. Andrzej Kadłuczka, prof. Hermann Maurer - światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth - amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz (jego wykład dotyczył mikro-ewolucji komórek nowotworowych) czy prof. Alferd Forchel z Uniwersytetu w Würzburgu.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję