TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.03.2018
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud.D-20
Gościem kolejnego spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie profesor Masami Okamoto - wybitny chemik z Toyota Technological Institute w Nagoi, wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla
Japoński badacz 20 marca w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20) wygłosi otwarty wykład popularnonaukowy pt. "A Fecund Imagination" („Urodzajna wyobraźnia”). Prof. Okamoto opowie m.in. o tym, jak rozwijać kreatywne i twórcze podejście do nauki.
Profesor to ceniony na świecie naukowiec, który od ponad 20 lat zajmuje się badaniami nanokompozytów polimerowych. Stopień doktora uzyskał w 1994 roku w Tokyo Institute of Technology u prof. Takashi Inoue. Staż podoktorski odbył w National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST, Kyushu), następnie rozpoczął pracę w Toyota Technological Institute w Nagoi. Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in. otrzymywanie bio- oraz nanokompozytów polimerowych, inżynierię tkankową kości, medycynę regeneracyjną, przerzuty komórek rakowych, rakowe komórki macierzyste, a także przejście epitelialno-mezenchymalne.
Profesor Masami Okamoto jest laureatem wielu prestiżowych nagród, a jego dorobek naukowy obejmuje ponad 150 publikacji w recenzowanych czasopismach międzynarodowych i około 15 tys. cytowań (współczynnik Hirscha h=44).
Wykład na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się o godzinie 14, będzie prowadzony w języku angielskim. Wstęp jest wolny.
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów. Skierowane jest do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Regularnie na uczelni gościmy ekspertów, którzy w przystępny sposób opowiadają o najnowszych badaniach z prezentowanej przez siebie dziedziny. W ramach ISN byli u nas już prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie.
Więcej o Interdyscyplinarnym Seminarium Naukowym na stronie internetowej.
Profesor Masami Okamoto na naszej uczelni wygłosi jeszcze cztery specjalistyczne wykłady w ramach miejskiego programu Visiting Professors (19-23 marca). Jego pobyt we Wrocławiu organizuje Wydział Chemiczny PWr.
Plan wizyty:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »