TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 26.05.2021
Miejsce wydarzenia: wydarzenie online
Organizator: ISN
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl, isn@pwr.edu.pl
Po przerwie wraca Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe PWr. W majowej edycji wykład wygłosi prof. Joseph Weiler – światowej sławy prawnik, wykładowca na Uniwersytecie Nowojorskim i pasjonat pszczelarstwa.
Profesor Joseph Weiler wykłada nie tylko na Uniwersytecie Nowojorskim (New York University School of Law), ale także w Centrum Studiów Europejskich (Center for European Studies) na Uniwersytecie Harvarda. Był również rektorem Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego (European University Institute) we Florencji.
Specjalizuje się w dziedzinie prawa konstytucyjnego i unijnego. Jest redaktorem naczelnym czasopism: “European Journal of International Law” (EJIL) oraz “International Journal of Constitutional Law” (ICON). Zajmuje się związkami prawa i religii, napisał wiele prac z dziedziny prawa międzynarodowego.
Jego książki tłumaczone są na wiele języków, jak choćby “The Constitution of Europe – Do the New Clothes have an Emperor” (Cambridge, 1998). W Polsce ukazała się „Chrześcijańska Europa: Konstytucyjny imperializm czy wielokulturowość?” (W drodze, Poznań 2003). Profesor Weiler napisał także po niemiecku powieść “Der Fall Steinmann”, która ukazała się w 1998 roku.
Obecnie przygotowuje publikację “Reconsidering the Trial of Jesus – A Reading for our Times”. Opracowuje także książkę kucharską poświęconą kuchni koszernej – “Kosher, But Really Good”.
Profesor Weiler wychowywał się w Jerozolimie, ale ma polskie korzenie, bo jego ojciec urodził się w Zamościu.
W ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr profesor Joseph Weiler wygłosi wykład zatytułowany “The secret life of bees”, który jest poświęcony jego pozazawodowej pasji, czyli pszczelarstwu.
Spotkanie odbędzie się 26 maja o godzinie 17.00. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wykład będzie w formie online, za pośrednictwem platformy zoom – link do transmisji:
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe powstało w 2017 roku, jego pierwszym przewodniczącym był prof. Arkadiusz Wójs, od 2021 roku funkcję tę pełni prof. Marek Samoć.
ISN to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań.
W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, prof. Hermann Maurer – światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth – amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz czy ceniony matematyk z University College Dublin – prof. Frédéric Dias.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »