TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe – prof. Frédéric Dias

Data: 14.05.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20

Gościem kolejnego spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr będzie światowej sławy matematyk prof. Frédéric Dias z University College Dublin. Jego zainteresowania naukowe dotyczą fal oceanicznych

frederic_dias.jpgNa Politechnice wygłosi wykład pt. „The fascination of ocean waves”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 maja w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20), początek o godzinie 14.

Prof. Frédéric Dias jest matematykiem i światowym liderem w badaniach z obszaru dynamiki płynów. Zajmuje się analizą takich tematów jak dyspersyjne równania falowe, powstawanie tsunami, uderzenia fal w obiekty i budynki czy szeroko rozumiana energetyka oceaniczna.

Frédéric Dias w 1986 roku obronił doktorat na Uniwersytecie Wisconsin w Madison (USA) i tam rozwijał swoje zainteresowania naukowe. Następnie przeniósł się do Francji, gdzie rozpoczął współpracę z Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS). Od 2000 roku zajmuje stanowisko profesora matematyki stosowanej na Ecole normale supérieure Paris-Saclay. W 2009 roku rozpoczął też pracę na University College Dublin w Irlandii, gdzie prowadzi badania nad konwerterami energii fal. Dwukrotnie (w 2012 i 2019 roku) na realizację swoich projektów naukowych otrzymał najbardziej prestiżowy grant europejski – ERC Advanced Grant (przyznawany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych – European Research Council).  

Profesor należy do wielu prestiżowych organizacji m.in. the Royal Irish Academy, the Academy of Europe, the Norwegian Academy of Science and Letters czy the International Union of Theoretical and Applied Mechanics (IUTAM).

Spotkanie z prof. Diasem na PWr jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea.pl. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim i symultanicznie tłumaczony na język polski.

logo_seminarium.jpg

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców - studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań. W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki - prof. Klaus von Klitzing, ekspert w dziedzinie konserwacji zabytków - prof. Andrzej Kadłuczka, prof. Hermann Maurer - światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth - amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz (jego wykład dotyczył mikro-ewolucji komórek nowotworowych), prof. Alferd Forchel z Uniwersytetu w Würzburgu, założyciel Muzeum Architektury we Wrocławiu – prof. Olgierd Czerner czy prof. Agnieszka Dobrzyń z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję