TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe – dr hab. Marek Wroński

Data: 23.05.2019
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20

O nierzetelności naukowej na uczelniach technicznych będzie opowiadał kolejny prelegent Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr – dr hab. Marek Wroński. Od wielu lat zajmuje się on tropieniem patologii w nauce, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się m.in. na łamach czasopisma „Forum Akademickie”

marek_wronski.jpgDr hab. n. med. Marek Wroński jest lekarzem-anestezjologiem, profesorem na Wydziale Medycznym PWSZ w Kaliszu. W latach 1989-2007 pracował naukowo w Nowym Jorku, gdzie prowadził badania nad wynikami leczenia guzów mózgu (Memorial Sloan Kettering Cancer Center, Staten Island University Hospital, New York City) oraz badał wpływ leków anestetycznych na wyniki leczenia kardiochirurgicznego (University of Medicine & Dentistry of New Jersey, Newark). Dr Wroński jest autorem ponad 70 prac klinicznych (Science Citation Index>1200, wskaźnik Hirscha=19).

Od wielu lat zajmuje się tropieniem patologii w nauce. Był m.in. Rzecznikiem Rzetelności Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zespołu ds. Dobrych Praktyk Akademickich przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Rady Przejrzystości – organu decydującego o refundacji leków w Polsce. Od roku 2002 jest publicystą i dziennikarzem miesięcznika „Forum Akademickie”, gdzie prowadzi comiesięczny cykl „Z Archiwum Nieuczciwości Naukowej”. Opisuje w nim różnorodne naruszenia rzetelności i etyki naukowej w kraju.

Dr Marek Wroński 23 maja o godzinie 14 wygłosi na Politechnice Wrocławskiej wykład pt. „Nierzetelność naukowa na uczelniach technicznych” (Centrum Kongresowe PWr, bud. D-20). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea.pl.

logo_seminarium.jpg

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców - studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań. W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki - prof. Klaus von Klitzing, ekspert w dziedzinie konserwacji zabytków - prof. Andrzej Kadłuczka, prof. Hermann Maurer - światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth - amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz (jego wykład dotyczył mikro-ewolucji komórek nowotworowych), prof. Alferd Forchel z Uniwersytetu w Würzburgu, założyciel Muzeum Architektury we Wrocławiu – prof. Olgierd Czerner czy prof. Agnieszka Dobrzyń z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie.


Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję