TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe: O sztucznych narządach od strony mikro- i nanotechnologii

Data: 05.11.2024
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr
Organizator: Interdycyplinarne Semiarium Naukowe PWr
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl isn@pwr.edu.pl
Cena wejścia: wstęp wolny

Jak wprowadzać innowacje w mikro- i nanotechnologii? Jakie rozwiązania wykorzystuje się przy projektowaniu sztucznej nerki? Opowie o tym prof. Norihisa Miki z Keio University podczas Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr.

norihisa_miki.jpgZapraszamy na wykład "Innovating Through Diversity", który naukowiec z Japonii wygłosi 5 listopada w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8). Początek o godzinie 13.15. Wstęp wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.


ZAPISY

Prof. Norihisa Miki jest ekspertem w dziedzinie technologii MEMS. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół projektowania urządzeń biomedycznych opartych właśnie na mikroukładach elektromechanicznych. Zajmuje się także inżynierią medyczną, neuronauką i sztuką mediów.

Kieruje laboratorium na Wydziale Nauk i Technologii Keio University, w którym opracowywane są innowacyjne urządzenia łączące ze sobą ludzkie ciało i maszyny z uwzględnieniem nie tylko wszystkich zmysłów człowieka, ale też wirtualnej rzeczywistości czy nauk kognitywnych.

Zespół prof. Norihisa Miki projektuje, ściśle współpracując ze środowiskiem lekarskim, m.in. urządzenia medyczne, w tym poddające się przeszczepom sztuczne narządy oraz zaawansowane systemy diagnostyczne. Zajmuje się także edukacją w zakresie przedsiębiorczości, dzieląc się własnym doświadczeniem w zakładaniu startupu z branży opieki zdrowotnej. Jest również prezesem uniwersyteckiego klubu łyżwiarskiego (Keio Ice Skating Club).

logo_seminarium.jpg

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

Słuchacze ISN mieli okazję wysłuchać m.in. laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena, dr Karolinę Ćwiek-Rogalską z Instytutu Slawistyki PAN oraz twórcę psychologicznej teorii implementacji intencji prof. Petera Gollwitzera z New York University.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję