TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

„Impresje politechniczne” - wystawa prac Adama Matlocha

Data: 02.10.2024
Miejsce wydarzenia: bud. A-1/bud. C-18

Przez cały październik na naszej uczelni można oglądać wystawę prac Adama Matlocha, grafika z Działu Informacji i Promocji PWr. Jego ekspozycja „Impresje politechniczne” pokazuje znane nam z kampusów uczelni budynki w zupełnie innym wydaniu.  

Wystawa do 18 października stoi w holu budynku A-1, a od 21 do 31 października zostanie ustawiona w Strefie Kultury Studenckiej (bud. C-18).

Na wernisaż zapraszamy w czwartek, 3 października, o godz. 12 do holu budynku A-1.

Zdjęcie Adama Matlocha trzymającego dwa swoje obrazy

„Impresje politechniczne” to opowieść zakrzywiona w czasie. Przeszłość miesza się z teraźniejszością i zaczepnie patrzy w przyszłość. Znane nam budynki zmieniają swoją architekturę, symbole – nabierają nowych znaczeń, a topografia kampusu zaskakuje wieloletnich bywalców.

– Na pierwszy rzut oka taka Politechnika nie istnieje – mówi Adam Matloch z Działu Informacji i Promocji PWr. – Ale jeśli się dobrze przyjrzeć – czy aby na pewno? Wszystko tu jest autentyczne –  fragmenty architektoniczne, sceny z życia uczelni. Ułożone w nieoczywistej konfiguracji mylą tropy i sprawiają wrażenie nieprawdziwych, ale ich źródłem jest Politechnika. I właśnie o to tutaj chodzi – o nowe spojrzenie na coś, co znamy od dawna. 

Adam Matloch – grafik w Dziale Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z projektowania graficznego uzyskał w pracowni prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Grafiki warsztatowej uczył się w pracowni prof. Haliny Pawlikowskiej, a rysunku i malarstwa w pracowniach prof. Zyndwalewicza i prof. Klimczaka-Dobrzanieckiego.

Mąż Doroty, tata Antka i Zosi, ulubiony człowiek kota Findusa. Miłośnik jazzu i grzybów. Od lat wierny zasadzie „Nulla dies sine linea”.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję