TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

III Polski Kongres Geologiczny

Data: 14.09.2016
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. D-20
Organizator: Polskie Towarzystwo Geologicznego, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Kontakt: Uniwersytet Wrocławski Instytut Nauk Geologicznych 3 Polski Kongres Geologiczny Pl. M. Borna 9 50-204 Wrocław

Polska geologia wobec wyzwań przyszłości będzie głównym tematem III Polskiego Kongresu Geologicznego, który 14 września rozpocznie się we Wrocławiu. Przez cztery dni specjaliści z całego kraju będą dyskutować na Politechnice Wrocławskiej, odwiedzać muzea i uczestniczyć w spacerach geologicznych

Kongres organizuje wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Geologicznego wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. Spotkanie zacznie się 14 września w Centrum Kongresowym PWr i potrwa pięć dni.
Otworzy je prof. Adam Gasiński, prezes Polskiego Towarzystwa Geologicznego, a z wystąpieniem przyjedzie także gość specjalny prof. Mariusz O. Jędrysek, Główny Geolog Kraju.

Tematyka kongresu jest bardzo zróżnicowana - od zagadnień związanych z budową Ziemi, jej poznawaniem i wykorzystywaniem jej zasobów, po opis geologicznych aspektów środowiska naturalnego. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję posłuchać m.in. o propozycjach atrakcji geoturystycznych na Wzgórzach Trzebnickich, bursztynie jako surowcu strategicznym, zagrożeniu obiektów zabytkowych i sakralnych na obszarze polskich Karpat fliszowych, analizie perspektywiczności występowania nieodkrytych złóż rud miedzi w południowo-zachodniej Polsce czy solnictwie w XXI wieku. Zaplanowano w sumie ponad 130 wystąpień oraz sesje posterowe.

W programie spotkania są także wycieczki terenowe m.in. do kopalni Dolnośląskiego Zagłębia Miedziowego i Jaskini Niedźwiedziej, spacery geologiczne po Wrocławiu i rowerowe wyjazdy geologiczne. Podczas kongresu będzie można obejrzeć wystawy „Budowa geologiczna Dolnego Śląska na mapach historycznych” i „Muzealnictwo geologiczne w Polsce i w krajach ościennych”. Pierwszego dnia spotkania zostaną natomiast wręczone wyróżnienia i nagrody Polskiego Towarzystwa Geologicznego.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie kongresu.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję