TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.05.2021
Miejsce wydarzenia: wydarzenie online
W dniach 20-21 maja zapraszamy na III edycję Akademickich Dni Integracji-Wrocław 2021. Uczestnicy będą rozmawiać o temacie niepełnosprawności w jej aspektach społecznych, psychologicznych oraz związanych ze sportem i aktywnością fizyczną. Rejestracja udziału trwa do 18 maja.
Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości”. Politechnika Wrocławska jest partnerem konferencji, która w całości odbędzie się w formule online, na platformie Zoom.
Udział w konferencji oraz w towarzyszących jej warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja na konferencję i warsztaty trwa do 18 maja 2021 r. Po rejestracji, na wskazany w formularzu adres mailowy, uczestnik otrzyma bezpośredni link do wydarzenia.
Więcej informacji oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji.
- Akademickie Dni Integracji to przede wszystkim świetna okazja dla osób z niepełnosprawnościami, które wciąż szukają przestrzeni dla swojej aktywności – mówi dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni i pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. – Zapraszamy też wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak studiują, uprawiają sport i po prostu żyją osoby ze szczególnymi potrzebami.
Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również rozwiązania technologiczne, które wychodzą naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością, ułatwiając im funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.
Wśród panelistów nie zabraknie naukowców i pracowników Politechniki Wrocławskiej. Dr inż. Jarosław Szrek z Wydziału Mechanicznego opowie o skonstruowanym przez swój zespół mechatronicznym module wspomagającym pokonywanie przeszkód, który powstał z myślą o osobach korzystających z wózka inwalidzkiego. Karolina Wójtowicz i Bartłomiej Łodziato, pracownicy projektu Politechnika Nowych Szans, zaprezentują innowacyjną metodę przygotowywania map dotykowo-wizualnych przy wykorzystaniu druku 3D. O sytuacji psychologicznej studentów na PWr podczas pandemii i możliwościach wsparcia w tym zakresie opowiedzą wspólnie dr hab. Katarzyna Jach, prof. uczelni, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami oraz dr Anna Borkowska z Wydziału Informatyki i Zarządzania. Natomiast Magdalena Hołowko będzie mówić o sposobach wpierania studentów ze szczególnymi potrzebami w naszym Studium Języków Obcych.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »