TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.06.2018
Miejsce wydarzenia: Strefa Kultury Studenckiej, bud. C-18
Już niedługo poznamy najlepszy projekt zrealizowany przez młodych wynalazców z Akademii im. Roberta Boscha. To program edukacyjny, w którym Politechnika Wrocławska uczestniczy od wielu lat. Skierowany jest on do uczniów w wieku 13-15 lat
Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się 10 projektów, m.in. osuszacz do parasoli, powietrzne oświetlenie roweru, safe window czy łoże marzeń. Wśród finalistów jest jeden wynalazek wymyślony i wykonany przez uczniów Akademickiego Gimnazjum PWr.
Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas gali kończącej tegoroczna edycję – 21 czerwca o godzinie 14 w Strefie Kultury Studenckiej.
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program przygotowywany przez firmę Bosch. Nasza uczelnia włączyła się w jego realizację już po raz ósmy. Ma ona na celu rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania przedmiotami ścisłymi i zachęcenie ich do kreatywnego myślenia.
Projekt składał się z kilku etapów. W pierwszym odbywały są wykłady i warsztaty organizowane we współpracy z pięcioma kołami naukowymi działającymi na naszej uczelni: Spectre, PIRM, OSN, KoNaR i Rapid Troppers. Uczestnicy zajęć mogli m.in. zaprojektować inteligentne miasto, elektryczny motocykl czy samodzielnie uzyskać energię odnawialną.
W drugim etapie, na bazie zdobytej wiedzy, zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie wynalazku – prototypu urządzenia, które będzie miało zastosowanie w praktyce. Najlepsze prace wzięły udział w konkursie, którego zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali. W ubiegłym roku zwyciężył projekt platformy internetowej do zbierania informacji o punktach skupu surowców wtórnych. Zaprojektowali ją uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Męcince.
Akademia Wynalazców została opracowana przez firmę Bosch Polska w 2011 roku i odbywa się równolegle w Warszawie i Wrocławiu. Parterami merytorycznymi programu są dwie czołowe polskie uczelnie techniczne - Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska. Więcej o projekcie na stronie internetowej Akademii.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »