Festiwal Women in Tech Days 2020

Data: 27.04.2020
Miejsce wydarzenia: wydarzenie online

Warsztaty techniczne i soft-skillowe, spotkania z doradcami zawodowymi i sesje mentoringowe – to tylko niektóre atrakcje pierwszego festiwalu online dla kobiet w technologiach Women in Tech Days 2020, który odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia. Udział w wydarzeniu weźmie także Politechnika Wrocławska.

750x200-banner-witd-do-www.png

>>>Dołącz do wydarzenia Women in Tech Day 2020<<<

Women in Tech Day to nowy segment programu IT for SHE adresowany do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. Jego celem jest dostarczenie najnowszej wiedzy merytorycznej z zakresu nowych technologii oraz inspirowanie studentek za pomocą warsztatów z umiejętności miękkich, spotkań z mentorami – pracownikami najlepszych firm technologicznych, a także doradztwo karierowe – w nauce i biznesie.

Politechnikę Wrocławską w strefie mentorek będą reprezentowały dwie studentki – Katarzyna Jurkowska, studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia i Olga Skiermut, studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Mechatronika.

Natomiast w strefie doradztwa zawodowego i kariery każdego dnia trwania festiwalu, w godz. 15.00-16.00 będzie można porozmawiać z Markiem Świeściakiem, doradcą zawodowym, psychologiem z Biura Karier PWr oraz ekspertami z Działu Rekrutacji PWr - Katarzyną Górowicz-Maćkiewicz, Małgorzatą Smutkiewicz i Mateuszem Przygodą.

W ramach wydarzenia na uczelniach technicznych i wydziałach ścisłych uniwersytetów w całej Polsce zostaną zorganizowane wydarzenia, podczas których studentki i doktorantki będą mogły wziąć udział m.in. w:

• warsztatach technicznych z zakresu m.in. Data Science czy Artificial Intelligence,
  • warsztatach soft-skillowych dotyczących design thinking, wystąpień publicznych, skonstruowania swojego CV,
  • IT for SHE Tech Talks dotyczących najnowszych trendów i tematów technologicznych prezentowanych przez najlepszych w branży ekspertów,
  • Klinice Kariery – przestrzeni doradztwa zawodowego, gdzie dowiedzą się mnóstwo na temat możliwych ścieżek kariery po studiach na konkretnych kierunkach ,a także oferty dot. szkoleń, warsztatów, staży, praktyk; rozmawiać z nimi będą przedstawiciele zarówno ze świata biznesu, jak i uczelni,
  • sesjach Speed Mentoringowych IT for SHE gdzie będą miały niepowtarzalną okazję porozmawiać osobiście z pracownikami firm technologicznych i badaczkami z uczelni,
  • wystąpieniach Role Models – spotkaniach z wybitnymi kobietami ze świata technologii, które opowiedzą o swojej ścieżce rozwoju i kariery, a także swoich wzlotach i upadkach.

Festiwal jest organizowany przez Fundację Edukacyjna Perspektywy. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajduje się na stronie.