Festiwal Rytuał na PWr

Data: 14.06.2024
Miejsce wydarzenia: bud. D-1, bud-21

ostatecznie_24_12.jpgW dniach 14-16 czerwca na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się XXI festiwal Rytuał. Tegoroczna edycja zostanie zorganizowana pod hasłem Napięcie, a swoje rzeźby, instalacje, obiekty i fotografie zaprezentuje ponad 50 twórców.

Festiwal rozpocznie w się w piątek, 14 czerwca, o godz. 19 uroczystym wernisażem w Bibliotechu (bud. D-21), a prace będzie można oglądać także w Hali Wysokich Napięć na Wydziale Elektrycznym. Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty w Strefie Kultury Studenckiej oraz na bulwarze PWr.

Na piątek, 7 czerwca, zaplanowano zwiedzenia Hali Wysokich Napięć (bud. D-1) na W5 dla chętnych. Będzie możliwość zobaczenia generatora napięć udarowych w udarze mikro sekundowym (piorun), kulowego iskiernika pomiarowego czy też symulatora pola elektromagnetycznego.

Wstęp tylko dla osób pełnoletnich z wyłączeniem chorych na choroby serca, osób z rozrusznikami oraz epilepsją. Zaplanowano trzy wejścia: o godz. 17, 17.30 oraz 18. Oprowadzać będzie dr hab. inż. Maciej Jaroszewski, prof. uczelni.

Liczba miejsce ograniczona. Chętni powinni wysłać maila na adres arek@jobkarma.pl, wpisując w tytule wiadomości ZAPISY, a w treści podając godzinę wejścia oraz imię i nazwisko uczestnika.

Szczegóły na stronie festiwalu oraz na Facebooku.