Dzień Medycyny na Politechnice Wrocławskiej

Data: 11.09.2024
Miejsce wydarzenia: bud. C-13

wydarzeniefb_wmed_2024_v2.jpg

Najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny, kursy pierwszej pomocy, quiz medyczny i mnóstwo praktycznych informacji – to wszystko czeka na kandydatów i kandydatki na studia na kierunku lekarskim Politechniki Wrocławskiej. W środę, 11 września, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Medycyny. Początek o godz. 10 w budynku C-13, czyli popularnym Serowcu (Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25).

O tym, jak na Politechnice Wrocławskiej uczymy nowoczesnej medycyny, opowie dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, prof. uczelni, dziekan Wydziału Medycznego. W trakcie wykładu prof. Joanny Bladowskiej z Wydziału Medycznego, neuroradiolog z 4. WSK będzie się można dowiedzieć, jak głęboko można zajrzeć w ludzkie ciało dzięki nowoczesnym technologiom radiologicznym.

Wizyta na Dniu Medycyny to także znakomita okazja, że zobaczyć, w jakim stopniu najnowsze technologie wpływają na rozwój metod kształcenia przyszłych lekarzy. Na stanowiskach studenckich kół naukowych będzie można m.in. przeprowadzić punkcję igłową pod kontrolą USG oraz zabieg operacyjny metodą laparoskopii w rzeczywistości wirtualnej.

Podczas wydarzenia przedstawimy oczywiście ofertę studiów na kierunku lekarskim, a pracownicy uczelni odpowiedzą na pytania związane z tegorocznym naborem.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Facebooku.