TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 19.04.2018
Miejsce wydarzenia: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, Ostrowiec Świętokrzyski
O unikalnych w skali europejskiej i światowej obiektach pogórnicznych w Polsce będą rozmawiać uczestnicy XII Konferencji „Dziedzictwo i historia górnictwa oraz wykorzystanie pozostałości dawnych robót górniczych”
Spotkanie odbędzie się na terenie prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego, gdzie na rozległym obszarze roboty górnicze prowadzone były już 4000 lat p.n.e. Odkrycia dawnych pól górniczych, w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego, dokonał w 1922 r. geolog Jan Samsonowicz. Obszar ten jest jednym z najcenniejszych zabytków górnictwa na świecie. Zachowane rozległe systemy podziemnych wyrobisk dają świadectwo zaraniu górnictwa na ziemiach polskich.
Tematyka konferencji:
Konferencję organizują: Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, KGHM Cuprum Centrum Badawczo-Rozwojowe we współpracy z Komitetem Historii Nauki i Techniki PAN oraz Instytutem Historii Nauki PAN.
Szczegóły znajdują się na stronie internetowej
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »