TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 21.09.2018
Miejsce wydarzenia: Kampus Politechniki Wrocławskiej
Kolejna edycja wielkiego święta nauki, na którym nie może zabraknąć Politechniki Wrocławskiej. Przez sześć dni na naszej uczelni będzie się wiele działo, w programie przewidziano blisko 400 różnych wydarzeń - wykładów, warsztatów, pokazów eksperymentów, konkursów i wycieczek
Hasło przewodnie tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki brzmi „1918-2018” i nawiązuje do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – Pragniemy, aby imprezom i wydarzeniom festiwalowym towarzyszyła radość z osiągnięć naszego kraju, a także refleksja nad jego historią oraz perspektywami rozwoju – mówi prof. Piotr Dudziński, pełnomocnik rektora ds. DFN na Politechnice Wrocławskiej. Dodaje, że festiwal jest dobrą okazją do dokonania przeglądu rozgałęzień i osiągnięć współczesnej nauki. – Wydziały Politechniki Wrocławskiej zaprezentują w atrakcyjnej formie szerokie spektrum wiedzy na temat innowacyjnych oraz istotnych badań naukowych - zapewnia prof. Dudziński.
I tak podczas DFN będzie można m.in. zobaczyć laboratorium w mikroskali, poznać tajniki chemii, fizyki czy geoinżynierii, poznać najnowsze rozwiązania inżynierii biomedycznej, pokibicować walkom robotów czy samemu poeksperymentować. Bogatą ofertę przygotowali też politechniczni architekci, którzy poprowadzą m.in. warsztaty grafiki komputerowej czy projektowania miasta idealnego.
Tradycyjnie na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się jedna z imprez wiodących DFN – Debata Oksfordzka (24.09, aula PWr, budynek A-1). W tym roku w publicznej dyspucie wezmą udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie oraz z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu. Młodzież będzie dyskutować na temat „1918-2018 – wartość patriotyzmu”.
Dolnośląski Festiwal Nauki zakończy się 26 września uroczystą galą na Politechnice. Jej gościem będzie dziennikarz i popularyzator nauki Tomasz Rożek. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.
Udział w festiwalowych imprezach jest bezpłatny, na niektóre zajęcia obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.
Szczegółowy program wydarzeń DFN na Politechnice Wrocławskiej:
Po edycji stacjonarnej DFN zawita kolejno do różnych miast w regionie: Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Głogowa, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lubina, Zgorzelca, Bolesławca, Ząbkowic Śląskich, Dzierżoniowa.
Więcej informacji na festiwalowej stronie internetowej.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »