TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 20.10.2022
Miejsce wydarzenia: budynek C-13
Organizator: Dział Studencki, Samorząd Studencki, Fundacja Manus
Zapraszamy na kolejną edycję Dni Aktywności Studenckiej. Już 20 października przedstawiciele organizacji oraz kół naukowych naszej uczelni znów zaprezentują swoją działalność. Będziecie mogli przyjrzeć się efektom ich pracy i uzyskać wszystkie informacje potrzebne do wybrania idealnej dla was formy aktywności.
DAS to największy festiwal studenckiej aktywności, prawdziwe święto studenckiej pomysłowości, energii i zapału. Podczas wydarzenia studenci prezentują swoją działalność oraz zachęcają do współdziałania w ramach organizacji studenckich, kół naukowych, mediów studenckich oraz agend kultury.
Poza targami przygotowanych zostało kilkanaście szkoleń związanych z rozwojem zainteresowań, a także profesjonalizacją działań organizacji studenckich.
Zapraszamy do budynku C-13, każdy znajdzie coś dla siebie!
Dni Aktywności Studenckiej organizują Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej, Dział Studencki i Fundacja Manus.
Więcej informacji na Facebooku.
Na koniec dnia zapraszamy do Strefy Kultury Studenckiej, żeby wspólnie poświętować. Podczas specjalnego wydarzenia zostaną nagrodzone koła, organizacje i agendy, które zaprezentowały najciekawsze stanowiska podczas Dni Aktywności Studenckiej. Po ceremonii scenę oddamy artystom.
Zagra dla was m.in. toruński zespół „Nurt”, który odwiedzi Wrocław w ramach programu „ŻAKART – edukacyjny wymiar kultury studenckiej”. Ponadto swoją twórczość zaprezentuje Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA.
Czym dokładnie jest projekt ŻAKART?
Tegoroczny projekt ŻAKART jest kontynuacją zapoczątkowanych w 2019 roku działań w ramach szerszej inicjatywy jaką jest Forum Kultury Studenckiej. Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie wraz z Narodowym Centrum Kultury w 2019 roku przeprowadziło badania dotyczące diagnozy kultury studenckiej w Polsce. Wyniki tej analizy pokazały, że kultura studencka ma ogromny potencjał, a jednocześnie jest polem niedostatecznie rozpoznanym. Okazało się, że studenci uczestniczą w życiu kulturalnym nie tylko jako odbiorcy, ale niezwykle często są jego aktywnymi uczestnikami. Wnioski te stały się podstawą do nawiązania i rozwoju współpracy między ośrodkami kultury akademickiej w Polsce.
Po największym polskim festiwalu kultury studenckiej jaki miał miejsce jesienią 2021 w Chatce Żaka, nadeszła pora, by ruszyć z projektem w pozostałe części kraju. W tym roku kilkanaście jednostek z całej Polski wyśle swoje zespoły do innych jednostek. Dzięki temu każdy ośrodek będzie miał szansę zaprezentować się w innym mieście, przed inną publicznością. Odbędą się występy artystyczne, warsztaty, prelekcje i spotkania. Transfery będą trwały od października do końca listopada. Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Izabela Pastuszko – dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.
- Kultura Studencka to przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą się rozwijać i budować swoją tożsamość. Lata współpracy ze studentami pokazały mi jak ogromną wartością jest dla nich sam proces kreacji, możliwość wyrażania siebie poprzez najróżniejsze dziedziny sztuki. Wystarczy stworzyć dla nich odpowiednią przestrzeń, wspomóc mentorsko, by oglądać projekty artystyczne niejednokrotnie na najwyższym poziomie. Już nie mogę się doczekać, czym tej jesieni zaskoczą nas młodzi artyści – mówi Izabela Pastuszko, dyrektorka ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie, pomysłodawczyni projektu.
Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na Facebooka Forum Kultury Studenckiej.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »