DFN – debata oksfordzka o rywalizacji w sporcie

Data: 16.09.2024
Miejsce wydarzenia: bud. A-1, aula
Godzina: 11:00

Mnóstwo wydarzeń przygotowała Politechnika Wrocławska w ramach XXVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W programie przewidziano wykłady, warsztaty, pokazy eksperymentów, a także debatę oksfordzką i spotkania z pasjonatami różnych dziedzin nauki.

Tradycyjnie już nasza uczelnia organizuje jedną z imprez wiodących DFN – debatę oksfordzką. To publiczna dyskusja kierująca się ściśle określonymi zasadami, a uczestniczy w niej młodzież licealna. Tym razem w szranki na słowa i argumenty staną uczniowie z II Liceum Ogólnokształcące im. Piastów Śląskich z Wrocławia oraz Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce.

Hasło tegorocznej debaty brzmi: „Fair play czy tylko play: o rywalizacji w sporcie” i dotyczy idei szlachetnej, sportowej rywalizacji w duchu fair play w dobie międzynarodowej komercjalizacji sportu.

Debacie przysłuchiwać się będzie rada mędrców, w której zasiądą rektorzy oraz naukowcy z wrocławskich uczelni. Rolę Marszałka Debaty, który czuwa nad jej przebiegiem i przestrzeganiem reguł, po raz pierwszy pełnić będzie Justyna Janus-Konarska, językoznawca i medioznawca, współprowadząca programu „Słownik polsko@polski” w TVP Polonia z prof. Janem Miodkiem

Debata odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w auli PWr (bud. A-1, wybrzeże Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 11.