TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Demokracja i prawa człowieka w czasie wojny – wykład prof. Adama Bodnara

Data: 26.04.2022
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr
Organizator: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe
Kontakt: isn@pwr.edu.pl

Profesor Adam Bodnar wygłosi na Politechnice Wrocławskiej wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego. Polski prawnik i nauczyciel akademicki będzie mówił m.in. o prawach człowieka w czasie zbrojnego konfliktu.

prof. Adam BodnarWykład pt. „Demokracja i prawa człowieka w czasie wojny” zaplanowano na 26 kwietnia w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godz. 13.

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem Evenea (link do zapisów). Zapisy zakończyły się 25 kwietnia o godz. 15.

Prof. Adam Bodnar jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i dziekanem Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W latach 2015-2021 był rzecznikiem praw obywatelskich, a wcześniej wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Od dawna angażuje się w działania na rzecz praw człowieka - współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi m.in. Fundacją Panoptykon, ClientEarth Polska i Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy.

Został wyróżniony Nagrodą Tolerancji przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa (2011), Nagrodą Rafto za obronę praw mniejszości i niezależności sądów w Polsce (2018), Nagrodą Praworządności (Rule of Law Award), przyznaną przez World Justice Project (2019). W 2020 otrzymał francuski Order Legii Honorowej w randze kawalera. Jest też laureatem nagrody specjalnej Korony Równości, przyznawanej przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu praw człowieka.

 logo ISN

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe powstało w 2017 roku, jego pierwszym przewodniczącym był prof. Arkadiusz Wójs, od 2021 roku funkcję tę pełni prof. Marek Samoć.

ISN to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, prof. Hermann Maurer – światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran, który jest Honorowym Konsulem Generalnym RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth – amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz czy ceniony matematyk z University College Dublin – prof. Frédéric Dias

W czasie pandemii ISN odbywał się w formie zdalnej. Wykłady online wygłosili: prof. Joseph Weiler, który opowiadał o sekretnym życiu pszczół (wykład dostępny tutaj) oraz prof. Małgorzata Kossowska specjalizująca się w badaniu różnych procesów zachodzących w społeczeństwie (zapis wykładu „Odporni na wiedzę… czyli o zaufaniu i polityce”).  

W tym roku akademickim gościem pierwszego wykładu w formie stacjonarnej był prof. Krzysztof Matyjaszewski z Carnegie Mellon University w Pittsburghu, który specjalizuje się w chemii polimerów (wykład można obejrzeć tutaj).

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję