TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 18.10.2022
Miejsce wydarzenia: budynek H-14
Organizator: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe
Kontakt: isn@pwr.edu.pl
Andreas Stadler – ambasador Austrii w Polsce – będzie kolejnym prelegentem Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego PWr. Austriacki dyplomata i politolog opowie o największych wyzwaniach, które obecnie stoją przed Polska, Austrią i innymi krajami europejskimi.
Wykład pt. „Nowe wyzwania dla Europy: pokój, praworządność i zmiany klimatu” odbędzie się 18 października w bud. H-14, (Wybrzeże Wyspiańskiego 40), początek o godz. 13.
Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem Evenea.
Andreas Stadler (ur. w 1965 roku) – austriacki dyplomata, politolog, kurator, wykładowca uniwersytecki i publicysta. Stanowisko ambasadora Austrii w Polsce objął we wrześniu 2021 roku. Wcześniej był ambasadorem na Malcie (2018-2021) i zastępcą szefa austriackiej delegacji przy OBWE (2013-2018).
Kierował także Austriackim Forum Kultury w Nowym Jorku (2007-2013) oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie (1999-2004). W latach 2004-2007 działał jako doradca ds. nauki, sztuki i kultury w gabinecie Prezydenta Federalnego dr. Heinza Fischera.
Ambasador Stadler jest także profesorem wizytującym na wiedeńskim Uniwersytecie Sztuki Stosowanej, a od 2016 roku wykładowcą Uniwersytetu Wiedeńskiego.
Za swoją pracę został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii oraz polskimi odznaczeniami: odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i medalem „Zasłużony dla Warszawy”.
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.
W ramach ISN byli u nas już m.in. prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki – prof. Klaus von Klitzing, prof. Hermann Maurer – światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, architekt Zeev Baran - Honorowy Konsul Generalny RP w Jerozolimie, a także Jayshree Seth – amerykańska badaczka z firmy 3M, biochemik i prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz czy ceniony matematyk z University College Dublin – prof. Frédéric Dias.
W czasie pandemii wykłady online wygłosili: prof. Joseph Weiler, który opowiadał o sekretnym życiu pszczół oraz prof. Małgorzata Kossowska specjalizująca się w badaniu różnych procesów zachodzących w społeczeństwie.
Na PWr gościliśmy też prof. Krzysztofa Matyjaszewskiego z Carnegie Mellon University w Pittsburghu, który specjalizuje się w chemii polimerów, prof. Adama Bodnara z Uniwersytetu SWPS w Warszawie czy Artura Chmielewskiego – konstruktora sond kosmicznych NASA.
We wrześniu wykład o projektach architektonicznych dla ofiar katastrof i wojen wygłosił uznany japoński architekt, laureat Nagrody Pritzkera – Shigeru Ban.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »