TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 29.05.2025
Miejsce wydarzenia: bud. B-4, s.409
Organizator: Wydział Zarządzania
Wydział Zarządzania zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu AMA-Ask Me Anything. Tym razem gościem będzie autor popularnych kryminałów Marek Krajewski. Spotkanie 29 maja o godz. 11.15 w sali 409 w budynku B-4.
AMA będzie okazją, żeby porozmawiać o bohaterach książek Krajewskiego – Mocku i Popielskim, a także o stoicyzmie i inspiracjach literackich oraz o wszystkim, o co zechcą zapytać gościa uczestnicy wydarzenia. AMA – jak sugeruje nazwa („Ask Me Anything”) – daje bowiem możliwość zadawania pytań na najróżniejsze tematy związane z działalnością gości tego cyklu.
Jak podkreśla Wydział Zarządzania, w czasie spotkania będzie też można poprosić o autograf – zatem warto zabrać ze sobą egzemplarze książek Marka Krajewskiego.
Wszystkie informacje na stronie: AMA - Ask Me Anything z Markiem Krajewskim oraz w wydarzeniu na FB: AMA-Ask Me Anything z Markiem Krajewskim | Facebook.
Marek Krajewski (ur. 1966) – autor serii kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku Prezydium Policji w przedwojennym Wrocławiu, oraz o Edwardzie Popielskim, komisarzu Policji Państwowej w przedwojennym Lwowie, a także horroru „Demonomachia".
Zanim w 2007 roku poświęcił się całkowicie działalności literackiej, wykonywał różnorodne prace. W latach 1992–2007 był zatrudniony w Instytucie Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zadebiutował w roku 1999 powieścią „Śmierć w Breslau”.
Uhonorowany licznymi nagrodami i odznaczeniami, w tym Paszportem „Polityki” (2006) oraz Dolnośląską Nagrodą Kultury Silesia (2022). W 2023 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia.
Jego książki były wielokrotnie adaptowane, zarówno na potrzeby teatru (m.in. 2019 – Mock. Czarna burleska w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, reż. Konrad Imiela), jak i telewizji (Erynie, 2022, reż. Borys Lankosz).
Jak podkreśla Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, w którym wydaje Krajewski, jego książki zostały przełożone na 21 języków.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »