70 lat Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

Data: 14.06.2024
Miejsce wydarzenia: aula w bud. A-1
Organizator: Wydział Mechaniczno-Energetyczny

Wydział Mechaniczno-Energetyczny świętuje swoje 70-lecie. Główne obchody jubileuszu zaplanowano na piątek, 14 czerwca. Tego dnia odbędzie się okolicznościowa konferencja w budynku A-1. Początek o godz. 10.

W czerwcu 1954 roku Minister Szkolnictwa Wyższego powołał na Politechnice Wrocławskiej samodzielny Wydział Mechaniczno-Energetyczny. Dziś wydział jednym z największych w Polsce ośrodków akademickich i badań naukowych w obszarze energetyki, mechaniki i lotnictwa.

Jubileusz to okazja do świętowania, do wspomnień, do spotkania po latach przyjaciół i znajomych ze studiów.

W programie wydarzenia jest konferencja w auli budynku A-1 (sesja plenarna, wręczenie okolicznościowych nagród) cocktail party na dziedzińcu przed bud. A-4 (sesja plakatowa, prezentacja Studenckich Kół Naukowych WME, wycieczki grup zorganizowanych po kampusie i laboratoriach) oraz wieczorne spotkanie w Centrum Kongresowym Hali Stulecia.

Szczegóły na stronie konferencji.