TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

6th Workshop of SeS Redox and Catalysis

Data: 22.09.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. H-14

W dniach 22-23 września na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja „6th Workshop of SeS Redox and Catalysis”. Głównym tematem spotkania będzie chemia związków siarki i selenu, a udział w nim wezmą najwybitniejsi eksperci z całego świata

Celem warsztatów jest stworzenie możliwości młodym naukowcom (studentom i doktorantom) zajmującym się chemią związków siarki i selenu zaprezentowania wyników swoich badań, a także zapoznania się ze światowymi trendami w tej dziedzinie.

Szereg połączeń tego typu wykazuje bardzo interesujące właściwości, które warunkują ich zastosowanie w różnorodnych dziedzinach. Aktywność biologiczna związków siarki i selenu skutkuje ich szerokim użyciem w roli farmaceutyków, na przykład w terapii antywirusowej czy antynowotworowej.

W trakcie warsztatów odbędą się m.in. wykłady wybitnych specjalistów, krótsze wystąpienia młodszych uczestników oraz sesja plakatowa. W sumie w warsztatach udział weźmie kilkudziesięciu naukowców z kraju i zagranicy.  

Coroczne warsztaty są organizowane przez mulitidyscyplinarną sieć SeS Redox and Catalysis od 2012 r. Cztery edycje miały miejsce na Uniwersytecie w Perugii, przy czym pierwsze dwie były wyłącznie lokalne, w trzeciej brali udział uczestnicy z Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii i Brazylii, a czwarta miała już charakter międzynarodowy. 

Kolejne warsztaty odbyły się w 2016 r. w Japonii, a szósta edycja organizowana jest na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej przez dr hab. inż. Elżbietę Wojaczyńską oraz dr inż. Mariolę Zielińska-Błajet, które od kilku lat są aktywnie zaangażowane w działanie sieci SeS Redox and Catalysis i brały udział w dwóch wcześniejszych edycjach. 

Konferencja odbędzie się w 200. rocznicę odkrycia selenu przez J. Berzeliusa. 

Więcej i konferencji na stronie.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję