TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

38. Sympozjum Maxa Borna Crossing Frontiers in Science: a physicist's approach

Data: 18.05.2017
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Wrocławski, Wydział Fizyki i Astronomii

Dwudniowe (18-20 maja) wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 80. urodzin profesora Andrzeja Pękalskiego, dla uczczenia jego wkładu w interdyscyplinarne zastosowania fizyki statystycznej

max_born.jpgAndrzej Pękalski był pomysłodawcą i wieloletnim kierownikiem Katedry UNESCO Studiów Interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Wrocławskim. Spędził ponad 50 lat swojej pracy badawczej  na modelowaniu i analizie różnorodnych układów złożonych (od magnetycznych, przez sieci neuronowe i anomalną dyfuzję, aż po układy społeczne i biologiczne) i ma nieoceniony wkład w integrację wrocławskiego środowiska interdyscyplinarnego. Dyrektorem tegorocznego sympozjum jest prof. Katarzyna Sznajd-Weron, wychowanka i wieloletni współpracownik profesora Andrzeja Pękalskiego, a obecnie profesor Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Fizyki Teoretycznej.

38. Sympozjum Maxa Borna będzie koncentrowało się głównie na teorii przemian fazowych i zjawisk krytycznych, równowagowej i nierównowagowej fizyce statystycznej oraz jej interdyscyplinarnych zastosowaniach, przede wszystkim w naukach społecznych, ekonomii i biologii. Udział w konferencji wezmą naukowcy z całego świata, w tym z Belgii, Brazylii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwajcarii. Oprócz ekspertów o światowej renomie, którzy wygłoszą referaty plenarne, uczestnikami będą też młodzi naukowcy, doktoranci a nawet studenci, którzy w trakcie Sympozjum będą  również mieli okazje zaprezentować wyniki swoich badań w formie plakatów i krótkich referatów.

Sympozjum będzie miało  wysoce interdyscyplinarny charakter zarówno ze względu na tematykę spotkania, jak i  uczestników reprezentujących różne dziedziny nauki. Wykładowcami i uczestnikami Sympozjum będą nie tylko fizycy, matematycy i chemicy, ale również biolodzy, ekonomiści i socjologowie.

Więcej na stronie konferencji.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję