TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 18.05.2017
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Wrocławski, Wydział Fizyki i Astronomii
Dwudniowe (18-20 maja) wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 80. urodzin profesora Andrzeja Pękalskiego, dla uczczenia jego wkładu w interdyscyplinarne zastosowania fizyki statystycznej
Andrzej Pękalski był pomysłodawcą i wieloletnim kierownikiem Katedry UNESCO Studiów Interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Wrocławskim. Spędził ponad 50 lat swojej pracy badawczej na modelowaniu i analizie różnorodnych układów złożonych (od magnetycznych, przez sieci neuronowe i anomalną dyfuzję, aż po układy społeczne i biologiczne) i ma nieoceniony wkład w integrację wrocławskiego środowiska interdyscyplinarnego. Dyrektorem tegorocznego sympozjum jest prof. Katarzyna Sznajd-Weron, wychowanka i wieloletni współpracownik profesora Andrzeja Pękalskiego, a obecnie profesor Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Fizyki Teoretycznej.
38. Sympozjum Maxa Borna będzie koncentrowało się głównie na teorii przemian fazowych i zjawisk krytycznych, równowagowej i nierównowagowej fizyce statystycznej oraz jej interdyscyplinarnych zastosowaniach, przede wszystkim w naukach społecznych, ekonomii i biologii. Udział w konferencji wezmą naukowcy z całego świata, w tym z Belgii, Brazylii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwajcarii. Oprócz ekspertów o światowej renomie, którzy wygłoszą referaty plenarne, uczestnikami będą też młodzi naukowcy, doktoranci a nawet studenci, którzy w trakcie Sympozjum będą również mieli okazje zaprezentować wyniki swoich badań w formie plakatów i krótkich referatów.
Sympozjum będzie miało wysoce interdyscyplinarny charakter zarówno ze względu na tematykę spotkania, jak i uczestników reprezentujących różne dziedziny nauki. Wykładowcami i uczestnikami Sympozjum będą nie tylko fizycy, matematycy i chemicy, ale również biolodzy, ekonomiści i socjologowie.
Więcej na stronie konferencji.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »