Data: 23.03.2020

W dniach 23-25 marca w przestrzeni wirtualnej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa 12th Asian Conference on Intelligent Information and Database Systems (ACIIDS 2020) z udziałem ok. 150 naukowców z ponad 40 krajów z całego świata, współorganizowana przez Katedrę Informatyki Stosowanej Politechniki Wrocławskiej.

Przeprowadzenie konferencji ACIIDS 2020 w trybie online jest możliwe dzięki wsparciu Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego.

Konferencja będzie zarządzana zdalnie z wykorzystaniem infrastruktury Politechniki Wrocławskiej oraz posiadanego przez PWr systemu wideokonferencyjny ZOOM.us.

12th Asian Conference on Intelligent Information and Database Systems (ACIIDS 2020) pierwotnie miała się odbyć w Phuket w Tajlandii. Jej organizatorami są Politechnika Wrocławska i King Mongkut’s Institute of Technology Ladkrabang w Tajladnii we współpracy z koreańskim Yeungnam University, indonezyjskim Bina Nusantara University, malezyjskim Universiti Teknologi Malayasia, australijskim University of Newcastle, nidrelandzkim Leiden University oraz z dwoma wietnamskimi uczelniami: Quang Binh University i Nguyen Tat Thanh University a także IEEE SMC Technical Committee on Computational Collective Intelligence, European Research Center for Information Systems (ERCIS).

Na ACIIDS 2020 zgłoszono ponad 285 referatów z 43 krajów  z całego świata, z których wybrano ponad 124 do ustnej prezentacji a 31 do prezentacji w formie posterów. Zakwalifikowane 155 referatów zostało już opublikowanych w dwóch tomach prestiżowej serii Springera Lecture Notes in Artificial Intellignce (LNAI) oraz w jednym woluminie serii Springera Communications in Computer and Information Science (CCIS).

Seria konferencji ACIIDS stała się ważnym miejscem spotkań i wymiany poglądów m.in. polskich naukowców i ich kolegów pracujących na dynamicznie rozwijającym się pod względem aktywności naukowej Dalekim Wschodzie. Jednym z celów powołania do życia serii konferencji ACIIDS jest promowanie naszego kraju oraz Politechniki Wrocławskiej w krajach azjatyckich, w których na skutek dynamicznego rozwoju gospodarczego rośnie zapotrzebowanie na edukację oraz badania naukowe.

Na konferencjach ACIIDS akcent Polski jest bardzo mocno podkreślany, między innymi, dzięki obecności każdorazowo dużej grupy uczestników z naszego kraju. W tym roku wirtualnie, ze swoich domów i/lub miejsc pracy, wygłosi swoje referaty ponad 40 naukowców z różnych uczelni w kraju: m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Konferencja została objęta 23 stycznia 2020 r. patronatem honorowym Jarosława Gowina, wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Mamy nadzieję, że internetowa konferencja ACIIDS 2020 stanie się dobrym przykładam dla innych naukowców, jak można kontynuować działalność naukową, pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19.

Wiecej informacji na stronie konferencji