TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Konkurs Nagroda Jamesa Dysona dla młodych wynalazców

Data: 18.03.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trwają zgłoszenia do konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona. Oceniane będą w nim projekty wynalazków i nowatorskie konstrukcje, które rozwiązują praktyczne problemy z życia codziennego. Krajowy zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.

jda.jpgKonkurs po raz pierwszy jest organizowany w Polsce. Mogą w nim wziąć udział studenci i absolwenci kierunków inżynierskich polskich uczelni.Zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu opracowali rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, produkcji nowych rodzajów zrównoważonych tworzyw sztucznych, a także diagnostyki nowotworów.

W 2021 r. zostaną przyznane dwie międzynarodowe nagrody w wysokości 152 tys. zł każda: Międzynarodowa Nagroda w kategorii Zrównoważony Rozwój oraz Główna Międzynarodowa Nagroda. Najpierw jednak na etapie krajowym, zostanie przyznana Nagroda Krajowa dla zwycięzcy na poziomie lokalnym (10 tys. zł) oraz dwa wyróżnienia. Projekt odznaczony Nagrodą Krajową przejdzie następnie do międzynarodowych etapów konkursu.

Wyboru krajowego zwycięzcy i dwóch wyróżnień dokona trzyosobowe jury składające się z przedstawicieli świata nauki i technologii. Członkami polskiego jury w edycji na rok 2021 są:

  • dr inż. Tomasz Łuczyński – absolwent Politechniki Warszawskiej i Jacobs University Bremen (MSc, PhD). Obecnie Research Fellow w Heriot-Watt University w Edynburgu. Zawodowo rozwija systemy percepcji dla robotów podwodnych, umożliwiające im lepsze „zrozumienie” otoczenia;
  • Przemysław Pająk – założyciel i redaktor naczelny Spider’s Web (spidersweb.pl) – największego serwisu technologicznego w Polsce, odwiedzanego przez ponad 5 mln ludzi miesięcznie.
  • dr Tomasz Rożek – fizyk, popularny twórca internetowy, znany dziennikarz popularnonaukowy i popularyzator nauki. Autor kanału/podcastu/bloga „Nauka. To lubię” i „Nauka. To Lubię Junior”. Autor i prowadzący programów radiowych i telewizyjnych.

Więcej informacji na stronie głównej konkursu.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję