TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Pionierska szkoła podyplomowa Unite!

Data: 23.01.2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

crossroads_seed_fund.png

Stworzenie ram edukacyjnych, które płynnie połączą studia magisterskie i doktoranckie to główny cel Graduate School for Excellence in European Speech, Language and AI Technologies powołanej przez sieć Unite!. Kształcić będzie się w niej mogło aż 120 doktorantów.

Pomysł na powołanie szkoły podyplomowej Unite! zrodził się w 2019 r. podczas konferencji Interspeech zorganizowanej pod hasłem „Crossroads of Speech and Language”. W jej trakcie podkreślono zbieżność trzech szybko rozwijających się obecnie dziedzin: nauki mowy, technologii językowych i sztucznej inteligencji. Zwrócono również uwagę na znaczącą obecność czterech głównych europejskich rodzin językowych – romańskiej, germańskiej, słowiańskiej i ugrofińskiej.

Wtedy właśnie zaproponowano stworzenie szkoły podyplomowej Unite!, która skupiałaby się na europejskiej doskonałości w technologiach mowy, języka i sztucznej inteligencji. Edukacja w jej ramach będzie się wyróżniać nie tylko wszechstronną tematyką, ale też niezwykłym zgromadzeniem uznanych profesorów. Obecnie w świecie akademickim nie ma drugiego takie klastra tematycznego.

Ten prestiżowy projekt otrzymał fundusze z Seed Fund w obu zakresach tematycznych: na nauczanie i uczenie się oraz na badania i doktorat.

Pierwsza część projektu, skupiająca się głównie na badaniach na poziomie doktoranckim, obejmuje płynne przejście ze wspólnych studiów magisterskich na studia doktoranckie w ramach Intensive programme i dedykowanej platformy rekrutacji doktorantów, a także koncentruje się na ubieganiu się o większe dofinansowanie z programu „Horyzont Europa” w 2025 r.

Druga część projektu, poświęcona nauczaniu i uczeniu się, opisuje kształcenie na poziomie magisterskim, identyfikując możliwości wymiany uczniów i nauczycieli w ramach istniejących programów oraz projektując zintegrowany i innowacyjny program studiów magisterskich z ustalonymi strukturami programu Erasmus+.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję