Nabór do programu „Mistrzowie dydaktyki”

Data: 15.03.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rusza dodatkowy nabór nauczycieli akademickich do projektu „Mistrzowie dydaktyki”. Jego celem jest zwiększenie liczby tutorów na PWr, poprzez podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod dydaktycznych.

W ramach projektu, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nuaki, odbywają się szkolenia w uczelniach partnerskich (University College London, Uniwersytet w Gandawie, Uniwersytet w Aarhus, Uniwersytet w Groningen, Uniwersytet w Gandawie – nauki społeczne).

Ze względu na pandemię COVID-19, kursy są obecnie prowadzone wyłącznie w formie zdalnej.

Do projektu mogą przystąpić nauczyciele akademiccy, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

1. są zatrudnieni na stanowisku: asystenta, adiunkta, starszego wykładowcy, profesora nadzwyczajnego lub zwyczajnego w uczelni, którą reprezentują,
  2. posiadają udokumentowaną znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1 (poświadczoną w szczególności zaświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego na danym poziomie),
  3. posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie zindywidualizowanych metod nauczania.

Zapisy prowadzone są do 29 marca do godz. 15.00.

Zgłoszenia mailowe należy wysłać na adres: ewelina.czubakowska@pwr.edu.pl lub lukasz.duszynski@pwr.edu.pl.

Do zgłoszenia należy załączyć informację dot. doświadczenia w zakresie zindywidualizowanych metod nauczania (ukończone kursy, staże, szkolenia, etc.).

Nauczyciele zakwalifikowani do projektu odbędą 1-2 tygodniowy kurs w jednej z uczelni, w ramach którego powinni zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie nauczania z wykorzystaniem metod tutoringowych. Po zakończeniu kursu, nauczyciel jest zobligowany do przepracowania 100 godzin dydaktycznych (jedna godzina projektowa to 45 minut) z min. trzema studentami, przy wykorzystaniu metod tutoringowych. Zajęcia mogą być realizowane w czasie spotkań indywidualnych, zajęć seminaryjnych, a także konsultacji.

W ramach projektu nauczyciel otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie - to kwota 100 zł brutto.

Więcej o projekcie na stronie MEiN.