TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nabór do programu „Mistrzowie dydaktyki”

Data: 15.03.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rusza dodatkowy nabór nauczycieli akademickich do projektu „Mistrzowie dydaktyki”. Jego celem jest zwiększenie liczby tutorów na PWr, poprzez podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod dydaktycznych.

W ramach projektu, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nuaki, odbywają się szkolenia w uczelniach partnerskich (University College London, Uniwersytet w Gandawie, Uniwersytet w Aarhus, Uniwersytet w Groningen, Uniwersytet w Gandawie – nauki społeczne).

Ze względu na pandemię COVID-19, kursy są obecnie prowadzone wyłącznie w formie zdalnej. 

Do projektu mogą przystąpić nauczyciele akademiccy, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

  1. są zatrudnieni na stanowisku: asystenta, adiunkta, starszego wykładowcy, profesora nadzwyczajnego lub zwyczajnego w uczelni, którą reprezentują,
  2. posiadają udokumentowaną znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1 (poświadczoną w szczególności zaświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego na danym poziomie),
  3. posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie zindywidualizowanych metod nauczania.

Zapisy prowadzone są do 29 marca do godz. 15.00.

Zgłoszenia mailowe należy wysłać na adres: ewelina.czubakowska@pwr.edu.pl lub lukasz.duszynski@pwr.edu.pl.

Do zgłoszenia należy załączyć informację dot. doświadczenia w zakresie zindywidualizowanych metod nauczania (ukończone kursy, staże, szkolenia, etc.).

Nauczyciele zakwalifikowani do projektu odbędą 1-2 tygodniowy kurs w jednej z uczelni, w ramach którego powinni zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie nauczania z wykorzystaniem metod tutoringowych. Po zakończeniu kursu, nauczyciel jest zobligowany do przepracowania 100 godzin dydaktycznych (jedna godzina projektowa to 45 minut) z min. trzema studentami, przy wykorzystaniu metod tutoringowych. Zajęcia mogą być realizowane w czasie spotkań indywidualnych, zajęć seminaryjnych, a także konsultacji.

W ramach projektu nauczyciel otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie - to kwota 100 zł brutto.

Więcej o projekcie na stronie MEiN.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję