TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Klub Cyfrowych Możliwości – ruszyła rekrutacja do projektu

Data: 02.04.2025

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Grafika projektu

Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog zapraszają studentki kierunków ICT do udziału w projekcie „Klub Cyfrowych Możliwości” realizowanym z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Program „Klub Cyfrowych Możliwości” zakłada organizację bezpłatnych warsztatów z zakresu m.in. programowania, robotyki, sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa w sieci dla uczennic i uczniów z klas IV-VIII. W ciągu pięciu lat weźmie w nich udział co najmniej 17 tys. osób, przy czym co najmniej 60 proc. maja stanowić dziewczęta.

Zajęcia poprowadzą specjalnie w tym celu przeszkolone – przez NASK i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog – studentki politechnik oraz innych publicznych i niepublicznych uczelni wyższych z całego kraju. Właśnie ruszyła rekrutacja osób, które chciałby włączyć się w realizację projektu.

Oferta jest skierowana do studentek co najmniej drugiego roku na kierunku związanym z ICT (kierunki obejmujące szeroko rozumiane dziedziny związane z technologiami, telekomunikacją oraz wybrane dziedziny ścisłe – informatyka, matematyka – i inżynierskie). Zainteresowane osoby mogą liczyć na stypendium, referencje oraz zdobycie nowych umiejętności.

– W tym projekcie zależy nam na promowaniu wzorów do naśladowania. Chcemy zachęcać dziewczęta w wieku szkolnym do związania swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej z ICT, ale także wspierać rozwój młodych kobiet – studentek, które już dokonały takiego wyboru – mówi Przemysław Kuna, zastępca dyrektora NASK ds. Projektów Infrastrukturalnych i Edukacyjnych.

Formularz rekrutacyjny jest dostępny na stronie projektu.

W kolejnym kroku realizatorzy projektu skontaktują się z osobami, które wypełniły formularz i po wstępnej weryfikacji zaproszą je na bezpłatne szkolenie. Na nim uczestniczki zdobędą nową wiedzę, umiejętności i uprawnienia, dzięki którym będą mogły prowadzić zajęcia dla uczennic i uczniów z zakresu m.in. programowania, robotyki, sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa w sieci.

Pytania należy kierować na adres kcm@nask.pl.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję