TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Granty dla naukowców i doktorantów z Ukrainy

Data: 30.06.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Academia Europaea, poprzez fundusz Hubert Curien Initiatives Fund, przygotowała granty pomocowe dla pracowniczek i pracowników akademickich z Ukrainy, którzy opuścili swoją ojczyznę w wyniku rosyjskiej agresji.

Logo Academia EuropaeaGranty kierowane są do uchodźców, którzy zmuszeni byli porzucić swoje kariery naukowe, miejsca pracy i projekty badawcze. Oferowane dofinansowanie opiewa na jednorazową kwotę 3 000 zł z przeznaczeniem na zakup narzędzi pracy (np. laptop, oprogramowanie), by ułatwić ukraińskim akademiczkom i akademikom poszukiwanie zatrudnienia i rozpoczęcie pracy w Polsce lub innym kraju europejskim.

Aby aplikować o grant, wystarczy wypełnić wniosek zgłoszeniowy, dostępny na stronie, przedstawiając dane umożliwiające weryfikację tożsamości oraz poprzedniego zatrudnienia w instytucjach naukowych i badawczych.

Więcej informacji na stronie Academia Europaea.

***

Academia Europaea, stowarzyszenie zrzeszające ponad 5500 naukowców i naukowczyń z Europy i ze świata, solidaryzuje się z ukraińskimi członkami i członkiniami wspólnoty akademickiej, którzy uciekając przed wojną szukają w Europie nowego miejsca do życia i pracy. W geście jedności  na rzecz pokoju, Academia zadecydowała o przekazaniu tegorocznych środków funduszu Hubert Curien Initiatives Fund na wsparcie ukraińskich akademików. Wrocławski Hub Academia Europaea, funkcjonujący w ramach struktur Politechniki Wrocławskiej, zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie zakupu wyposażenia niezbędnego do kontunuowania pracy naukowej w sytuacji uchodźctwa. Dysponentem środków finansowych, pochodzących z Funduszu, jest partner Hubu, Fundacja MANUS.

Hubert Curien Initiatives Fund (HCIF) jest funduszem utworzonym w celu wsparcia społeczności akademickiej, poświęconym realizacji celów służących rozwojowi badań i nauki. Corocznie specjalny komitet składający się z członków Academia Europaea przyznaje fundusze na inicjatywy podejmowane w ramach funkcjonowania poszczególnych sekcji naukowych AE. W związku z wojną w Ukrainie zarząd Academii postanowił przeznaczyć środki pochodzące z funduszu na wsparcie naukowców, którzy uciekli przed wojną do państw sąsiednich. Trzy regionalne huby AE: Wrocław, Tbilisi i Budapeszt będą dzielić tę kwotę, by wesprzeć lokalne działania w tym zakresie.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję